موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست اتش سوزی

a/90455 :کد

0

آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر

  پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۳
تعداد بازدید : ۲۸۸   
 تحلیل ایران -آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر

دهیار روستای «پاعلم» شهرستان پلدختر از آتش سوزی در جنگلهای منطقه «کرکی» این شهرستان خبر داد.

دهیار روستای «پاعلم» شهرستان پلدختر از آتش سوزی در جنگلهای منطقه «کرکی» این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت بساطی با اشاره به آتش سوزی در منطقه «کرکی» اظهار داشت: آتش سوزی از ساعت هفت صبح در جنگل های «کرکی» پلدختر در کیلومتر ۳۶ آزاد راه پل زال- خرم آباد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.


وی گفت: دود ناشی از آتش سوزی آسمان محور پل زال - خرم آباد را نیز در این منطقه تیره و تار کرده است.


دهیار روستای پاعلم شهرستان پلدختر افزود: برای مهار آتش سوزی جنگل و مراتع منطقه «کرکی» میانکوه غربی پلدختر نیروهای منابع طبیعی، نیروهای محلی، بسیج، و ... حضور دارند و تلاش برای اطفای حریق ادامه دارد.


بساطی تصریح کرد: سخت گذر بودن، شیب تند، مسیر طولانی، کمبود امکانات، گرمای شدید و وسعت آتش سوزی عملیات اطفای حریق را با سختی و دشواری مواجه کرده است.


وی افزود: با توجه به صعب العبور بودن منطقه و نبود امکانات، کار اطفای حریق در جنگل ها و مراتع منطقه با بیل، شاخ و برگ درختان انجام می شود و تلاش نیروهای اداره منابع طبیعی شهرستان پلدختر، مردمی و بسیج  برای اطفای حریق همچنان با جدیت ادامه دارد.


دهیار روستای پاعلم شهرستان پلدختر عامل انسانی را دلیل عمده آتش سوزی های مراتع و جنگل های شهرستان دانست و گفت: آتش سوزی های صورت گرفته در سطح جنگل ها و مراتع منطقه «کرکی» پلدختر با منشا انسانی بوده و به علت اختلافات محلی صورت گرفته است.منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :