موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90522 :کد

0

بازداشت کارکنان سازمان ملل پیامدهای فاجعه باری به دنبال دارد

  پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۵۰۶۵   
 تحلیل ایران -بازداشت کارکنان سازمان ملل پیامدهای فاجعه باری به دنبال دارد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر تحت تعقیب قرار دادن موسسات بین المللی امدادرسانی درنوارغزه وبازداشت کارکنان این موسسات نتایج فاجعه باری به دنبال خواهدداشت.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر تحت تعقیب قرار دادن موسسات بین المللی امدادرسانی در نوار غزه و بازداشت کارکنان این موسسات نتایج فاجعه باری به دنبال خواهد داشت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، عبداللطیف القانوع سخنگوی جنبش حماس در غزه در صفحه فیس بوک نوشت: استمرار تعقیب موسسات بین المللی امدادرسانی در غزه و بازداشت کارکنان آن نتایج فاجعه بار و خطرناکی برای ایفای نقش این موسسات در بازسازی نوار غزه و ارائه کمک های انسانی به فلسطینیانی که از 10 سال پیش در غزه محاصره شده اند، به دنبال خواهد داشت.

 

وی افزود: رژیم اشغالگر موسسات بین المللی و فعال در غزه را به بهانه های کاذب که هیچ پایه و اساسی ندارد، تحت تعقیب قرار می دهد.

 

القانوع از جامعه جهانی و موسسات حقوقی خواست تا به سکوت خود پایان داده و در برابر اقدامات اسرائیل علیه موسسات بین المللی در غزه مسئولیت پذیر باشند.

 

رسانه های خبری رژیم صهیونیستی روز سه شنبه گزارش دادند که دستگاه امنیت داخلی این رژیم (شاباک) و پلیس آن نماینده سازمان ملل در غزه را به اتهام رساندن کمک های این سازمان به حماس بازداشت کرده است.

 

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع صهیونیستی گزارش داد، «وحید بورش» مهندس و نماینده سازمان ملل از سال 2003 تحت برنامه توسعه این سازمان (UNDP) در نوار غزه فعالیت می کرده و اکنون به اتهام رساندن کمک های سازمان ملل به جنبش مقاومت اسلامی «حماس» دستگیر شده است.

 

درهمین رابطه آژانس امدادرسانی و ایجاد اشتغال برای آوارگان فلسطین (آنروا) متعلق به سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که اوضاع اقتصادی و اجتماعی در نوار غزه نابسامان است و بالاترین نرخ بیکاری در جهان متعلق به این منطقه است.

 

رژیم صهیونیستی از اواسط ژوئن سال 2007 محاصره خود بر نوار غزه را تشدید کرد و با وجود تشکیل دولت وفاق ملی در فلسطین، این محاصره همچنان ادامه دارد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :