موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/90620 :کد

0

معارف اهل بیت(ع) باید در جامعه نهادینه شود

  جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -معارف اهل بیت(ع) باید در جامعه نهادینه شود

استاد حوزه علمیه گفت: امامزادگان قطب‌های فرهنگی در کشور هستند که باید با فرهنگ‌سازی انس با معارف اهل بیت(ع) در جامعه نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه گفت: امامزادگان قطب‌های فرهنگی در کشور هستند که باید با فرهنگ‌سازی انس با معارف اهل بیت(ع) در جامعه نهادینه شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ،‌حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی قمی پنجشنبه شب در همایش تکریم و بزرگداشت و مراسم غبار روبی حرم مطهر امامزاده جعفر شهید(ع) اظهار کرد: استقبال خوبی از برگزاری دوره‌های معارفی در امامزادگان صورت می‌گیرد ولی باید انس با معارف اهل بیت(ع) با تبیین سیره امامان معصوم هرچه بیشتر فرهنگ‌سازی شود.


وی افزود: امامزادگان انتقال‌دهنده علوم اهل بیت(ع) و سیره امامان هستند که باید زندگانی آنان برای مردم معرفی شود تا بتوانند با قدردانی از این فرصت معنوی از آن بهره‌مند شوند.


استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه حضرت معصومه(س) مانند خورشیدی در قم می‌درخشد گفت: به برکت نورانیت این حرم، مردم کمتر به زیارت سایر امامزادگان می‌روند.


وی افزود: شیعیان کشورهای دیگر از جمله عراق و پاکستان زمانی که به کشور ما سفر می‌کنند برای زیارت به بسیاری از بقاع متبرکه می‌روند و از فضای معنوی آن استفاده می‌کنند.


حسینی قمی با بیان اینکه بیت النور محل عبادت حضرت معصومه(س) محل تجمع عاشقان اهل بیت(ع) است گفت: این بانوی عالمه و محدثه طی اقامت 17 روزه در این مکان مقدس حضور داشته و به عبادت پرداخته‌اند و امروز این مکان مقدس محل عبادت محبان اهل بیت(ع) شده است.


وی افزود: زندگانی این بانوی مطهره و عابده برای همه زنان و مردان عالم به عنوان الگویی کامل است تا بتوانند با نگاهی به سیره این شخصیت از آن درس بیاموزند.


استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امامزادگان جلیل القدر در استان قم بسیار هستند گفت: امامزادگانی جلیل القدر هستند که عبادت آنها موجب برکت و سعادت در زندگی دنیوی و اخروی می‌شود.


وی افزود: باید از بقاع متبرکه به عنوان یک مکان مقدس فرهنگی، انس با قرآن، تفاسیر قرآنی استفاده کرد و جوانان را به حضور در این مکان‌ها ترغیب کرد.


حسینی قمی با انتقاد از بدحجابی در جامعه گفت: بانوان محجبه با رفتار و کردار خویش سایر زنانی که بدحجاب هستند را به پوشش اسلامی و عفاف و حجاب راهنمایی کنند.


وی افزود: امروز در جامعه ابزارهای گناه فراهم است و نگه داشتن ایمان در این شرایط سخت‌ترین کار است از این رو کسی که در این شرایط دشوار دین خویش را حفظ کند و از زندگی امامان معصوم(س) الگوبرداری کند مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرد.


حسینی قمی با اشاره به نقش زنان در قرآن کریم گفت: در قرآن به زنان با ایمان از جمله حضرت مریم، آسیه، خدیجه و حضرت زهرا(س) پرداخته شده است که بانوان می‌توانند از فضایل اخلاقی و رفتاری آنان بهره مند شوند.


وی افزود: یکی از وظایف زنان و مردان انتخاب نام نیکو برای فرزندان است که باید فرهنگسازی شود و نامی مناسب مورد استفاده قرار گیرد.منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :