موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شرکت ها

a/90644 :کد

0

شرکت سامسونگ به مسموم کردن کارگران خود متهم شد

  جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۴۳
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -شرکت سامسونگ به مسموم کردن کارگران خود متهم شد

سامسونگ به مسموم کردن بیش از ۲۰۰ کارگر خود متهم شد .

سامسونگ که یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات شرکت اپل است، به تازگی سوژه تحقیقات جدیدی شده است که این شرکت را به مخفی کردن اطلاعات حساس درباره مواد شیمیایی سمی که کارگران حین کار در کارخانه‌های این شرکت در معرض آن بوده اند متهم می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران   مطابق با گزارشی که در وب سایت خبری اسوشیتد پرس منتشر شده است، یک گروه حمایت از کارگران گزارش داده‌اند که بیش از 200 بیمار جدی در میان کارگران سابق سامسونگ که در کارخانه‌های LCD و نیمه هادی این شرکت فعالیت می‌کردند، وجود دارد.

 

این کارگران که در دهه‌های 20 تا 30 سنی قرار دارند به بیماری‌هایی شامل سرطان خون، سل پوستی، سرطان لنفی و از بین رفتن سلول‌های عصبی دچار شده‌اند و دست کم 76 نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

 

با این حال دولت کره جنوبی دریافت هرگونه غرامت مربوط به این بیماری‌ها را برای بیماران دشوار کرده است و به سامسونگ امکان داده تا مسموم شدن توسط مواد شیمیایی سمی را از کارگران خود پنهان کند.

 

شرکت سامسونگ پیش از مرگ یکی از این بیماران به دلیل سرطان خون در سن 22 سالگی، مبلغ 864 هزار دلار را به عنوان حق السکوت به او پیشنهاد داده است. به گفته یکی دیگر از این بیماران که بینایی خود را از دست داده است، سامسونگ هیچ وقت درباره مواد شیمیایی خطرناکی که کارگران در معرض آنها بوده‌اند، اطلاعاتی ارایه نمی‌داده است، در صورت داشتن اطلاعات کافی درباره اینکه کدام یک از مواد شیمیایی خطرناک هستند، کارگران می توانستند در برخورد با این مواد بیشتر احتیاط کنند.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :