موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9070 :کد

0

پرواز آزمایشی موفق جدیدترین پهپاد رزمی اروپا

  دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۳:۵۴
تعداد بازدید : ۳۲۷   
 تحلیل ایران -پرواز آزمایشی موفق جدیدترین پهپاد رزمی اروپا

پهپاد رزمی «نئورون» که حاصل تلاش چند شرکت اروپایی است، این هفته در یکی از پایگاه‌های هوایی ایتالیا، تست‌های مد نظر را با موفقیت پشت سر گذاشت.

پهپاد رزمی «نئورون» که حاصل تلاش چند شرکت اروپایی است، این هفته در یکی از پایگاه‌های هوایی ایتالیا، تست‌های مد نظر را با موفقیت پشت سر گذاشت.

 

به گزارش تحلیل ایران، یکی از جدیدترین پهپادهای محصول مشترک چند کشور اروپایی که شبیه پهپاد آمریکایی «X_47B» است، در یکی از پایگاه‌های هوایی ایتالیا پرواز آزمایشی‌اش را با موفقیت انجام داد.

به نوشته خبرگزاری «یونایتد‌پرس»، نمونه اولیه پهپاد موسوم به «نئورون» (nEUROn) با مشارکت شرکت‌های فرانسوی «داسو»، «آلینیا آرماچی» ایتالیا، «ساب» سوئد و شرکت‌های دیگر از سوئیس و یونان توسعه یافته است. در 12 آزمایش صورت گرفته این پهپاد جدید میزان سطح مقطع راداری پایین و اشعه مادون قرمز مورد تایید قرار گرفته است.

شرکت آلینا از سازندگان پهپاد نئورون در این زمینه گفت که قرار است آزمایش بعدی بر روی این پهپاد رزمی جدید تابستان سال جاری در سوئد و برای ارزیابی توان به کارگیری تسلیحات تعبیه‌شده در داخل آن، صورت گیرد. هنوز جزییات بیشتری از انجام پرواز آزمایشی این پهپاد فاش نشده است.

چندی قبل نیز آزمایش‌های اولیه بر این پهپاد جدید در ساردینای ایتالیا صورت گرفته بود. این پهپاد بسیار شبیه به پهپاد آمریکایی «Northrop Grumman X-47B» است. نیروی دریایی آمریکا سال گذشته این پهپاد را آزمایش کرد.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :