موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/90739 :کد

0

امام جمعه ارومیه لوازم التحریر بانمادهای غربی را خرید نکنید

  جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۹
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -امام جمعه ارومیه لوازم التحریر بانمادهای غربی را خرید نکنید

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بر اجتناب والدین و خانواده از خرید لوازم التحریر با نمادهای غیردینی و غربی تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بر اجتناب والدین و خانواده از خرید لوازم التحریر با نمادهای غیردینی و غربی تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام قریشی سید مهدی قریشی ظهر جمعه با اشاره به نزدیک شدن ایام بازگشایی مدارس و خرید لوازم التحریر توسط والدین برای دانش آموزان افزود: سعی کنیم در این روزها ضمن خرید لوازم التحریر داخلی، اقلامی را خریداری کنیم که نمادهای اسلامی داشته باشد و از خریدن اقلام با نمادهای غیر دینی و غربی اجتناب کنیم.


وی ادامه داد: در کنار این امر، استفاده از امکانات متعارف جامعه برای فرزندان امری ضروری است چرا که در جامعه ما بسیاری از افرادی هستند که تنها حداقل لوازم را برای تحصیل فرزندانشان خریداری می کنند.


امام جمعه ارومیه با بیان اینکه سالانه میلیون ها زائر به مشهد مقدس سفر می کنند اظهارداشت: زیارت مرقد مطهرحضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در صورت امکان، هر سال یکبار برای ما شیعیان ضروری است چرا که ثواب بسیاری داشته و زمینه ساز سعادت ما می شود.


امام جمعه ارومیه، استفاده از فرصت تابستان و تعطیلات این ایام برای انجام سفر زیارتی را توصیه کرد و بیان داشت: اماکن زیارتی نباید مورد غفلت قرار گرفته و سفر به سایر مناطق اولویت شود.

وی ضمن گرامیداشت حضور خادمان حرم مطهر رضوی در نماز جمعه ارومیه، خاطرنشان کرد: از طریق زیارت و حضور در این اماکن مقدس می‌توان به انس و الفت با اولیای الهی و ائمه معصوم (ع) دست پیدا کرد.


حجت الاسلام قریشی افزود: ایمان و اعتقاد راسخ نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی عامل مهم امنیت مثال زدنی ایران اسلامی است که باید این ایمان و اعتقاد روز به روز تقویت شود.


حجت الاسلام قریشی ادامه داد: یکی از مهمترین توصیه های رهبر معظم انقلاب در دیدار این هفته معظم له با وزیر و کارکنان وزارت اطلاعات، تقویت ایمان و اعتقاد بود که این امر باید سرلوحه کار کارکنان این وزارتخانه و دیگر نهادهای نظامی و انتظامی باشد.


وی اضافه کرد: وزارت اطلاعات در کنار دیگر نیروهای حافظ امنیت کشور، موفقیت های حیرت انگیزی را در پاسداری از امنیت ایران اسلامی داشته است که باید قدردان تلاش کارکنان این بخش در کشور باشیم.


وی همچنین با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ حدفاصل ایران با آمریکا در هر شرایطی اظهار کرد: در حال حاضر وضع دشمنی آمریکا با مسلمانان بسیار روشن است چرا که خون ریزی های بسیاری از سوی این کشور و ایادی آن در کشورهای اسلامی صورت می گیرد که در این وضعیت، نمی توان با این کشور از سر دوستی درآمد.


امام جمعه ارومیه بر لزوم رعایت حدفاصل بین آمریکا و ایران همچنین حفظ فاصله‌های موجود تأکید کرد و بیان داشت: وضعیت ما با آمریکا مانند وضعیت امام علی (ع) با شام و معاویه است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :