موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/90741 :کد

0

ایران به دنبال توسعه جهان اسلام و یاری همه مردم است

  جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -ایران به دنبال توسعه جهان اسلام و یاری همه مردم است

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در منطقه قم گفت: ایران به دنبال توسعه اسلام و نجات همه مردم است و به همین دلیل مستکبران از ایران می‌ترسند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در منطقه قم گفت: ایران به دنبال توسعه اسلام و نجات همه مردم است و به همین دلیل مستکبران از ایران می‌ترسند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  حجت‌الاسلام و المسلمین محمد نقدی ظهر جمعه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان حج را از ارکان مهم اسلام دانست و اظهار داشت: اهمیت این فریضه مقدس تا آنجاست که اگر سالی افراد مستطیع نباشد امام امت باید از بیت‌المال مسافرانی را راهی حج کند تا این فریضه تعطیل نشود.


وی با بیان اینکه حج اثرات فردی بسیاری به همراه دارد، عنوان کرد: در حج گناهان افراد بخشیده می‌شود و پس از آن حاجیان باید مراقبت رفتار خود باشند چراکه مانند یک کودک تازه متولد شده پا به دنیا می‌گذارند.


مسئول بعثه مقام معظم رهبری در منطقه قم با اشاره به اینکه فردی که در ماه رمضان موفق به توبه نشده در حج باید به این امور بپردازند چراکه هیچ کدام از عبادات به اندازه حج نیست، گفت: مسلمان برای توبه گناه به سمت خدا می‌رود و برهمین اساس در سفر حج نیز باید از خداوند بهشت را بخواهیم و نباید به خواسته‌های کم قانع شویم.


وی با بیان اینکه حج به فرموده امام رضا(ع) همان کوچ به سمت خداست و پس از حج انسان زندگی دوباره را آغاز می‌کند، تاکید کرد: سفر حج تنها شخص حاجی را نجات نمی‌دهد، بلکه همه افراد از این سفر منفعت می برند.


نقدی با اشاره به اینکه ایران به دنبال توسعه اسلام و نجات همه مردم است و به همین دلیل مستکبران از ایران می‌ترسند، گفت: هیچ قدرتی نمی‌تواند جمعیت بزرگ و چشمگیری را در یک اقلیم نامطلوب جمع کند.


وی با تاکید بر اینکه ایران منظم‌ترین فرآیند سفر حج را برای حجاج خود دارد و فاجعه منا تاسف بار بود، گفت: مشکل عربستان و سایر کشورها که راه‌های شیطانی را پیش گرفته‌اند، دوستی با یهود است.


مسئول بعثه مقام معظم رهبری در منطقه قم با بیان اینکه در عربستان به برکت دلارهای نفتی امکانات بسیاری وجود دارد، اظهار داشت: بیش از هزاران دوربین مداربسته در عربستان وجود دارد و با هلی‌کوپتر جمعیت رصد می‌شود اما در اتفاقی تعدادی حاجی که به آرامی در حال زیارت خانه خدا هستند با فاجعه روبه‌رو می‌شوند که جای تامل دارد.


منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :