موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90786 :کد

0

خرسندی تشکیلات خودگردان از بهبود روابط آنکارا-تل آویو

  جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۶
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -خرسندی تشکیلات خودگردان از بهبود روابط آنکارا-تل آویو

ریاض مالکی از سرگیری روابط رژیم صهیونیستی و ترکیه را گام مهمی برای حل مناقشه فلسطین دانست.

ریاض مالکی از سرگیری روابط رژیم صهیونیستی و ترکیه را گام مهمی برای حل مناقشه فلسطین دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان اعلام کرد از سرگیری روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی گام مهمی برای حل مناقشه فلسطین است.

 

ریاض مالکی در نشست خبری مشترک با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود در آنکارا گفت: از سرگیری روابط بین تل آویو و آنکارا این امکان را به ترکیه می دهد از نقش فعال خود در همه محافل و مجامع بین المللی برای حمایت از موضوع فلسطین استفاده کند.

 

از سرگیری این روابط همچنین ارسال کمک های بشردوستانه برای ساکنان غزه و اجرای طرح های زیربنایی و حیاتی در این منطقه را تسهیل خواهد کرد. مالکی از سطح روابط ترکیه و فلسطین ابراز خرسندی و اعلام کرد کمیته های دوجانبه ای برای ارتقای سطح این روابط و توسعه آن تشکیل شده است.

 

وی گفت:« من پیشتر نیز در دیدار با بینعالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه درباره طرح آشتی ملی در فلسطین و همچنین پایان یافتن اشغالگری اسراییل در قدس و شهرهای دیگر گفتگو کردم. وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین بر همبستگی فلسطین با آنکارا علیه کودتای نافرجام اخیر در ترکیه تاکید کرد و افزود قلب و احساس مردم و کادر رهبری فلسطین با مردم و مقامات ترکیه علیه کودتا در این کشور بود.

 

چاووش اوغلو و مالکی اوضاع فلسطین را به طور مفصل ارزیابی کردند. اوغلو در این دیدار بر تلاش های ترکیه به منظور حل موضوع فلسطین و حمایت از آن در محافل بین المللی تاکید کرد.

 

وی افزود تلاش های ترکیه برای حمایت از فلسطین به خصوص در زمینه اجرای شروط آنکارا در از سرگیری روابط با تل آویو از جمله لغو محاصره غزه و فراهم کردن مسیر برای ارسال کمک های انسان دوستانه برای فلسطینیان و اجرای طرح های زیربنایی و حیاتی در غزه از جمله ساخت نیروگاه برق ادامه خواهد یافت.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :