موضوعات ‌مرتبط: ورزشی المپیک

a/90834 :کد

0

نتایج رقابت نمایندگان ایران در روز هفتم

  شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۲
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -نتایج رقابت نمایندگان ایران در روز هفتم

در هفتمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، کاروان ایران بالاخره صاحب اولین مدال شد.

 

 
در هفتمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، کاروان ایران بالاخره صاحب اولین مدال شد.

به گزارش تحلیل ایران، هفتمین روز از المپیک 2016 ریو با حضور 6 ورزشکار ایران پیگیری شد.اولین ورزشکار کشورمان مهسا جاور بود. وی در فینال  E رقابت‌های روئینگ در رقابت با نمایندگان تایلند، اندونزی، چین تایپه، قزاقستان و باهامس که برای تعیین رنکینگش بود، در رده چهارم ایستاد و در مجموع نیز بیست و هفتم شد.

تسنیم نوشت: در ادامه این روز نمایندگان دوومیدانی ایران به میدان رفتند. در پرتاب وزنه بانوان لیلا رجبی تنها نماینده کشورمان در این رشته در پرتاب نخست خود رکورد 16 متر و 18 سانتی‎متر به ثبت رساند. وی در پرتاب دوم خود وزنه را 16 متر و 34 سانتی‎متر پرتاب کرد. این ورزشکار در رشته پرتاب وزنه در آخرین پرتاب خود رکورد 16 متر و 16 سانتی‎متر را به ثبت رساند و با قرار گرفتن در رده پانزدهم از گردونه این مسابقات کنار رفت.

در پرتاب دیسک مردان، احسان حدادی، نایب قهرمان المپیک 2012 لندن با رکورد 60.15 متر در گروه B و در بین 18 ورزشکار چهاردهم شد و در مجموع نیز در رده بیست و چهارم قرار گرفت. همچنین محمود صمیمی در گروه A با رکورد 56.94 متر در رده چهاردهم در بین 17 ورزشکار قرار گرفت و در مجموع نیز به مقام سی‌اُم دست یافت.در 20 کیلومتر پیاده‌روی، حمیدرضا زورآوند با زمان یک ساعت و 27 دقیقه و 45 ثانیه در رده پنجاه‌وچهارم ایستاد.

روز هفتم المپیک با حضور پنجمین ورزشکار کشورمان، برای ایران خوش‌یمن بود. از ساعت 2:30 بامداد رقابت‌های گروه A دسته 85 کیلوگرم وزنه‌برداری با حضور کیانوش رستمی از ایران به همراه 10 وزنه‌بردار دیگر به روی تخته رفتند که نماینده شایسته کشورمان با مجموع 396 کیلوگرم مدال طلای این وزن را به گردن آویخت و اولین مدال ایران را که طلا بود، کسب کرد.

دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن کار خود در دو ضرب را با انتخاب وزنه 215 کیلوگرمی آغاز کرد اما نتوانست آن را بالای سر ببرد. او در ادامه موفق شد در دومین حرکتش وزنه 215 کیلوگرم را مهار کند. رستمی در حرکت سوم موفق شد وزنه 217 کیلوگرمی را بالا ببرد.در حرکت یک‌ضرب نیز رستمی در حرکت نخست خود وزنه 174 کیلوگرمی را بالای سر برد و در دومین حرکت موفق به مهار وزنه 179 کیلوگرمی شد اما در سومین حرکت نتوانست وزنه 182 کیلوگرمی را بالای سر ببرد و در نهایت با رکورد 179 کیلوگرم صدرنشین یک‌ضرب شد.

آخرین نماینده کشورمان نیز محمد ارزنده در پرش طول بود. در گروه دوم این مسابقات 16 ورزشکار حضور داشتند که محمد ارزنده از کشورمان نیز در بین آنها حضور داشت.ارزنده در تلاش خود 7.29 متر، در پرش دوم رکورد 7.23 متر و در پرش سوم نیز رکورد 7.31 را از خود بر جا گذاشت و بدین ترتیب در گروه خود پانزدهم شد و از صعود به جمع فینالیست‌های این ماده باز ماند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :