a/90937 :کد

0

امضای قراردادهای جدید نفتی تا پایان امسال

  شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۳
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -امضای قراردادهای جدید نفتی تا پایان امسال

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیرنفت با بیان این که مذاکرات اولیه با شرکت های خارجی برای امضای قراردادهای نفتی به صورت فعال در جریان است، گفت: تا پایان امسال شاهد امضای قراردادهای جدید خواهیم بود.

 

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیرنفت با بیان این که مذاکرات اولیه با شرکت های خارجی برای امضای قراردادهای نفتی به صورت فعال در جریان است، گفت: تا پایان امسال شاهد امضای قراردادهای جدید این صنعت خواهیم بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، ایران قصد دارد با معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی، کم کاری های گذشته در توسعه میدان های نفت و گاز مشترک را جبران کند که با اجرای آنها پیش بینی می شود علاوه بر جذب سرمایه گذاری خارجی، فناوری های جدید نیز به کشور منتقل شود.

 

قرار است پس از نهایی شدن مدل جدید قراردادهای نفتی در نهادهای ذیربط و تهیه پیش نویس، مناقصه این میدان های بزرگ برگزار شود.


به گزارش وزارت نفت، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیرنفت درباره آخرین وضعیت اجرای قراردادهای جدید نفتی و زمان برگزاری مناقصه های بین المللی گفت: هم اکنون چارچوب این مدل از قراردادها در هیئت وزیران تصویب شده است.


امیرحسین زمانی نیا با بیان این که پس از تهیه پیش نویس، مناقصه پروژه های نفتی برگزار می شود، اضافه کرد: کاهش قیمت جهانی نفت، شرایط سختی را برای سرمایه گذاری در صنعت نفت در عرصه بین المللی به وجود آورده و رقابت شدیدی برای جذب سرمایه گذاری در این بخش شکل گرفته است، اما با این وجود پروژه های ایران برای شرکتهای بین المللی جذاب است.


زمانی نیا، دلیل حضور نیافتن شرکتهای خارجی در پروژه های صنعت نفت ایران را پس از لغو تحریم ها، تاخیر در تصویب مدل جدید قراردادهای نفتی عنوان کرد و افزود: پروژه های نفتی ایران بدون تردید در ماه های آینده عرضه خواهد شد و پیش بینی می شود تا پیش از پایان امسال، قراردادهای بزرگی در صنعت نفت امضا شود.


وی با بیان این که مذاکرات اولیه با شرکتهای خارجی بصورت مداوم در جریان است وتفاهم های اولیه نیز در این زمینه به دست آمده است، گفت: شرکت های علاقمند اروپایی و آسیایی برای حضور در ایران وجود دارد.


معاون وزیر نفت درباره همکاری صنعت نفت ایران و شرکتهای آلمانی گفت: همکاری خوبی با شرکت های آلمانی و بخصوص زیمنس شکل گرفته است و نقشه راه همکاری با این شرکت بزرگ آلمانی تدوین شده است.


وی یادآورشد: شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی گاز ایران اردیبهشت ماه امسال تفاهمنامه همکاری با این شرکت آلمانی امضا کردند.


به گزارش ایرنا، هیات دولت در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد توجه جدی به نظرات کارشناسان زبده امور نفتی، پیش نویس «شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز» را در سیزدهم مرداد ماه جاری تصویب کرد.


هیات وزیران در راستای منویات رهبرمعظم انقلاب درمورد توجه جدی به نظرات کارشناسان زبده امور نفتی و نیز انتقادات مطرح شده از سوی تعدادی از صاحبنظران در سطح رسانه ها درخصوص قراردادهای نفتی، با تشکیل کارگروهی ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی با دعوت از نمایندگان وزارت نفت، منتقدین قراردادهای نفتی و صاحبنظران این حوزه، موضوع را در جلسات متعدد بررسی و در نهایت تصویب کرد.


 منبع : ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :