موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90982 :کد

0

بان کی مون خواستار تحقیقات پیرامون کشته شدن صدها مصری شد

  شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۸
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -بان کی مون خواستار تحقیقات پیرامون کشته شدن صدها مصری شد

دبیرکل سازمان ملل امروز (شنبه) بر لزوم انجام تحقیقات کامل در خصوص کشته شدن صدها غیرنظامی به دست نیروهای پلیس و ارتش مصر در جریان متفرق‌کردن تحصن میدان رابعه العدویه در شرق قاهره در اوت ۲۰۱۳ تاکید کرد.

 

 

 

دبیرکل سازمان ملل امروز (شنبه) بر لزوم انجام تحقیقات کامل در خصوص کشته شدن صدها غیرنظامی به دست نیروهای پلیس و ارتش مصر در جریان متفرق‌کردن تحصن میدان رابعه العدویه در شرق قاهره در اوت 2013 تاکید کرد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، فرحان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که بان‌کی مون، دبیرکل سازمان ملل معتقد است که این مساله بسیار اهمیت دارد که تحقیقات کاملی درباره کشته شدن صدها غیرنظامی در هنگام متفرق کردن تحصن میدان رابعه العدویه در اوت 2013 انجام شود.

 

ایسنا نوشت: فرحان حق در مورد درخواست‌ها برای ایجاد کمیته‌ای بین المللی جهت انجام تحقیقات پیرامون این کشتار و  محاکمه عاملان آن گفت: شورای حقوق بشر سازمان ملل اختیار تشکیل کمیته تحقیقات در مورد تمامی نقض‌های حقوق بشر ناشی از کشتار دسته جمعی معترضان در مصر در آن سال دارد.

 

طبق گفته این منبع، دبیرکل سازمان ملل مجددا بر اهمیت احترام به حق اعتراضات مسالمت‌آمیز و آزادی برگزاری تجمع در تظاهراتی که مخالفان نظام کنونی درصدد برگزاری آن در سومین سالگرد متفرق‌ساختن تحصن رابعه العدویه هستند، تاکید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :