موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90994 :کد

0

برخورد اهانت آمیز سفارت آلمان با اساتید ایرانی

  شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۰
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -برخورد اهانت آمیز سفارت آلمان با اساتید ایرانی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی از اساتید برای شرکت در کنفرانس‌های علمی با رفتار توهین‌آمیز سفارت آلمان روبرو می‌شوند.

 

 

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی از اساتید برای شرکت در کنفرانس‌های علمی با رفتار توهین‌آمیز سفارت آلمان روبرو می‌شوند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، مهدی گلشنی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهانت به پاسپورت ایرانی در سفارت آلمان و اعتراض وی در این‌باره در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: برخی از اساتید و همکاران بنده که قصد شرکت در کنفرانس‌های مختلف علمی در کشور آلمان را داشتند از رفتار توهین‌آمیز سفارت آلمان گلایه‌مند بودند.


وی افزود: به گفته این اساتید رفتارهای کارکنان سفارت آلمان در فرایند اداری با ایرانیان بسیار توهین آمیز بوده است.


خبرنگار تسنیم نوشت: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه همکاران و دوستان این مسئله را به بنده منتقل کردند، گفت: در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برخورد توهین‌آمیز سفارت‌خانه آلمان با اساتید و ایرانیان را به دکتر روحانی متذکر شدم و ایشان هم قول داد موضوع را به آقای ظریف منتقل کند.


گلشنی با اشاره به اینکه رفتار سفارت‌خانه آلمان با اساتید کشورمان به نوعی تلافی‌جویانه‌است، تصریح کرد: آنها با رفتار خود به دنبال سبک کردن شخصیت ایرانیان هستند، از یک طرف ادعای دوستی می‌کنند و  از طرف دیگر توهین آمیز رفتار می‌کنند لذا ما خود باید مراقب این رفتارها باشیم.


وی در همین زمینه گفت: یکی از این اساتید سرشناس برای یک اجلاس علمی نزدیک به چند هفته از سوی آلمانی‌ها معطل شد و در نهایت نتوانست در اجلاس علمی هامبورگ شرکت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :