موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/91002 :کد

0

دلسوزان انقلاب نباید درصدد تخریب تریبون نظام اسلامی باشند

  شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -دلسوزان انقلاب نباید درصدد تخریب تریبون نظام اسلامی باشند

امام‌جمعه موقت تهران گفت: رسانه ملی که ۲۴ ساعته در حال پخش برنامه‌های متنوع است هرگز بدون عیب و اشکال نیست و دلسوزان انقلاب نباید درصدد تخریب تریبون نظام اسلامی باشند.

 

 

 

امام‌جمعه موقت تهران گفت: رسانه ملی که 24 ساعته در حال پخش برنامه‌های متنوع است هرگز بدون عیب و اشکال نیست و دلسوزان انقلاب نباید درصدد تخریب تریبون نظام اسلامی باشند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سیداحمد خاتمی ظهر امروز در جمع کارکنان صداوسیمای مرکز فارس در سخنانی اظهار داشت: صداوسیما از سوی کسانی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد که هرگز انتظار آن را نداشته‌ایم و با توجه به تخریب‌هایی که علیه رسانه ملی صورت می‌گیرد اما همچنان مورد اعتماد اقشار جامعه است.


وی با اشاره به اینکه باب انتقاد سازنده باز است اما باید در راستای ارتقای تریبون جمهوری اسلامی گام برداشت، افزود: برای جذب مخاطب، خبرهای رسانه ملی به‌ویژه رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها باید مستند و به‌دور از واقعیت نباشد و در غیر این صورت آسیب‌های بسیاری را به وجود می‌آورد.


فارس از شیراز نوشت: نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: فاخر بودن برنامه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی و مذهبی، طولانی نبودن زمان پخش برنامه‌ها و فیلم‌های مستند، استفاده از کارشناسان مجرب دینی و دوری از مسائل جناحی و حزبی ازجمله مواردی است که باید کارگردانان و تهیه‌کنندگان رسانه ملی مورد توجه قرار دهند.


آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: برای رفع شبهه، مواضع مخالف و موافق برجام از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در طول سال پخش شود تا حقانیت این رسانه ملی بر همگان آشکار گردد.


وی بیان داشت: دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد برجام نظر نظام اسلامی است و بر اساس قانون اساسی مواضع ایشان در عرصه‌های سیاست‌های کلان خارجی به‌عنوان یک اصل باید موردتوجه قرار گیرد.


امام‌جمعه موقت تهران در مورد رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری بیان داشت: معظم‌له سخنران و واعظ نیستند بلکه فقیه حاکمی هستند که رهنمودهای ایشان به‌عنوان دستورالعمل همان روز و در چند روز بعداز آن باید در رسانه ملی تبیین و تبدیل به گفتمان شود.


نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: تهیه‌کنندگان صداوسیما هنگام تولید برنامه باید از پرداختن به زندگی‌های تجملی، واژه‌های بیگانه و ادبیات غرب خودداری کنند.


آیت‌الله خاتمی بیان داشت: توجه به عفاف، پوشش شرعی، نحوه صحبت، گفت‌وگو و نیز عفاف در نگاه، رفتار، زبان و دیگر مواردی که در تکمیل شخصیت انسان‌ها تأثیر دارد باید موردتوجه جدی متصدیان و برنامه‌سازان رسانه ملی قرار گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :