موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91012 :کد

0

اظهارات وزیرخارجه عراق درباره بسیج مردمی

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۶
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -اظهارات وزیرخارجه عراق درباره بسیج مردمی

ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق بر حضور نیروهای داوطلب بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در عملیالت آزادسازی موصل تأکید کرد.

ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق بر حضور نیروهای داوطلب بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در عملیالت آزادسازی موصل تأکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از السومریه نیوز، دفتر «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق در بیانیه‌ای از سفر وی به مقر گردان «العباس» در بصره که زیر مجموعه الحشد الشعبی محسوب می‌شود، خبر داد.


الجعفری در این بازدید، گفت: هیچ چیزی نیست که مانع مشارکت نیروهای الحشد الشعبی در عملیات آزادسازی موصل شود؛ چرا که این نیروها تشکیل شده از تمامی اقشار جامعه عراق هستند.


وی تأکید کرد: الحشد الشعبی در تمامی میادین مبارزه علیه داعش حضور خواهد داشت؛ چرا که تجریه این نیروها توانایی پیروزی‌های بزرگ را ثابت کرده است.


وزیر خارجه عراق، همچنین تمامی تبلیغات سوء رسانه‌ها علیه نیروهای الحشدالشعبی را با هدف بدنام کردن این نیرو دانست و در ادامه از تمامی کشورهای جهان خواست تا برای مبارزه با تروریسم، کمک بیشتری انجام دهند.


پیش از این رهبران ائتلاف «متحدون» که سیاست‌هایش همراستا با عربستان سعودی است در دیدار «استوارت جونز» سفیر آمریکا، خواستار عدم مشارکت نیروهای الحشد الشعبی در عملیات موصل شده بودند.


مقام های رسمی دولت عراق از جمله نخست وزیر بر لزوم حضور نیروهای الحشد الشعبی در عملیات آزادسازی موصل تأکید کرده اند و در مقابل نیز برخی نیروهای سیاسی همسو با عربستان، مخالف این مسأله هستند.منبع: العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :