موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91013 :کد

0

انتقاد لاوروف از امریکا به خاطر فشار بر کوبا

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۸
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -انتقاد لاوروف از امریکا به خاطر فشار بر کوبا

وزیر خارجه روسیه با ابراز امیدواری از لغو همه تحریمهای کوبا توسط آمریکا گفت:توسل به روشهای فشارِ این چنینی بر یک ملت مایه شرم تمدن نوین است و من فکر می کنم آمریکا باید از این حقیقت آگاه شود.

وزیر خارجه روسیه با ابراز امیدواری از لغو همه تحریمهای کوبا توسط آمریکا گفت:توسل به روشهای فشارِ این چنینی بر یک ملت مایه شرم تمدن نوین است و من فکر می کنم آمریکا باید از این حقیقت آگاه شود.

 

به گزارش تحلیل ایران وزیر امور خارجه روسیه امروز در مصاحبه ای ابراز امیدواری کرد آمریکا کلیه تحریم های اقتصادی علیه کوبا را لغو کند.

 بر اساس اعلام دِیلی ورلد نیوز، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «کانال یک» در این باره گفت: بسیار امیدوارم تشکیل کمیسیون مشترک آمریکا و کوبا به لغو کامل تحریم های تجاری، اقتصادی و مالی «هاوانا» منجر شود.

«سرگئی لاوروف» ادامه داد: به عقیده من توسل به روش های فشارِ این چنینی بر یک ملت مایه شرم تمدن نوین است. فکر می کنم آمریکا نیز باید از این حقیقت آگاه شود.

وزیر خارجه روسیه در ادامه مصاحبه با شبکه تلویزیونی «کانال یک» افزود: آن ها از این روش برای تغییر در انتخاب مردم کوبا استفاده کرده اند.

لازم به ذکر است جمعه ۲۳ مرداد ماه سال گذشته، وزیر امور خارجه آمریکا به عنوان اولین وزیر امور خارجه آمریکا در ۷۰ سال اخیر به کوبا سفر کرد و سفارت ایالات متحده در هاوانا را بطور رسمی بازگشایی کرد. سفارت آمریکا در هاوانا در همان محل قدیمی خود قرار دارد. این محل از سوم ژانویه ۱۹۶۱ یعنی زمان قطع روابط آمریکا با کوبا تعطیل بوده است

در همین راستا، جمعه ۲۷ تیر ماه سال 1394 نیز، کوبا بعد از ۵۴ سال روابط سیاسی خود را با آمریکا از سر گرفت و در اقدامی «خوزه کاباناس» دیپلمات قدیمی خود را به عنوان اولین سفیر در ایالات متحده آمریکا معرفی کرد.

بازگشایی سفارت‌خانه‌های دو کشور، ۶ ماه پس از آن صورت گرفت که «رائول کاسترو» رهبر کوبا و «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کردند دو کشور روابط سیاسی خود را از سر می‌گیرند.

آمریکا و کوبا از سال ۱۹۶۱، دو سال بعد از پیروزی انقلاب کوبا به رهبری «فیدل کاسترو» روابط سیاسی خود را قطع کرده و به دنبال آن آمریکا تحریم های گسترده ای را علیه کوبا به اجرا درآورده بود.منبع : مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :