موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحلیلی

a/91015 :کد

0

ایران اسلامی پرچمدار دفاع از کرامت انسانی

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -ایران اسلامی پرچمدار دفاع از کرامت انسانی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمنان اسلام در تلاش برای از بین بردن کرامت انسانی هستند در حالی که نظام مقدس جمهوری اسلامی پرچمدار دفاع از کرامت انسان است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمنان اسلام در تلاش برای از بین بردن کرامت انسانی هستند در حالی که نظام مقدس جمهوری اسلامی پرچمدار دفاع از کرامت انسان است.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی شنبه شب در ویژه برنامه جشن مقاومت اسلامی که به مناسبت سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد افزود: دعوای ما با استکبار جهانی در مورد کرامت انسان است و 70 سال است که کرامت انسان در فلسطین زیر پا گذاشته می شود.


وی با بیان اینکه حق نابود شدنی نیست، گفت: با به بند کشیدن افراد نمی شود راه حق را نابود کرد اگر حق این چنین از بین می رفت با شهادت امام حسین(ع) و یارانش عاشورا تمام بود؛ حق خواهی و خداخواهی با زور و قدرت استکبار از بین نمی رود.


تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: انسان در سلوک و سیره اش به عمل بایدها و نبایدهای الهی نیازمند است و برای کسب کرامت باید به قرآن صامت و قرآن ناطق مراجعه کرد.


در ادامه این مراسم، نماینده ویژه دبیرکل حزب الله لبنان با قرائت پیام سید حسن نصرالله گفت: پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه از برکات آموزه های حضرت رسول (ص)، انقلاب اسلامی و رهبر حکیم، مدبر و شجاع آیت الله سیدعلی خامنه ای بوده است.


شیخ نبیل قاووق با بیان این که در جنگی که برای نابودی حزب الله تدارک دیده شده بود، مقاومت اسلامی در زیر حملات موشکی، گلوله ها و هزاران بمب عقب ننشست بلکه با ایمان و توکل به بزرگان دین و مبارزه کربلایی ایستادگی کرد و جنگید و جنوب لبنان را به گورستان اسرائیل تبدیل کرد.


وی افزود: ایران عمق استراتژیک مقاومت در برابر راهبرد تکفیری ها و اسرائیل است.


نماینده ویژه دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به روابط عربستان سعودی با اسرائیل گفت: سیاست های سعودی فاجعه آمیز است و خدمت راهبردی به اسرائیل به شمار می رود.


شیخ قاووق تاکید کرد: به خاطر روابط سعودی با اسرائیل، کعبه امروز مصیبت زده و داغدار است، این روابط گناه و اشتباه بزرگی است که قلب فلسطین را جریحه دار کرده است.


وی اظهار کرد: گروههای تکفیری و داعش ساخته اسرائیل و استکبار جهانی است و به نمایندگی از آنها با مسلمانان می جنگند و همچنان که با اسرائیل جنگیدیم با داعشی ها نیز می جنگیم و پیروز می شویم.


جنگ 33 روزه اشغالگران صهیونیست با حزب الله لبنان 22 تیرماه 1385(12ژوئیه) آغاز و در 24 تیرماه 1385 (14 اوت 2006) با قطعنامه 1701 شورای امنیت به پایان رسید.


با پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز 23 مرداد بنام روز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :