موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9102 :کد

0

بلر برای گفت‌وگو درباره از سرگیری مذاکرات سازش وارد قاهره شد

  دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -بلر برای گفت‌وگو درباره از سرگیری مذاکرات سازش وارد قاهره شد

رئیس سابق کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه برای گفت‌وگو درباره راه‌های از سرگیری مذاکرات سازش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها از تل‌آویو عازم قاهره شد.

رئیس سابق کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه برای گفت‌وگو درباره راه‌های از سرگیری مذاکرات سازش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها از تل‌آویو عازم قاهره شد.

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از پایگاه خبری «محیط نیوز»، «تونی بلر» بعد از سفر به اراضی اشغالی، وارد قاهره پایتخت مصر شده است تا با تعدادی از مقامات مصری دیدار کند.

به گفته منابع دیپلماتیک، تونی بلر قرار است در سفری دو روزه با مقامات مصری، آخرین تحولات منطقه به ویژه راه‌های از سرگیری مذاکرات صلح میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دهد. پیش از این خبری درباره سفر تونی بلر به اراضی اشغالی منتشر نشده بود.

بر اساس این گزارش، تونی بلر 27 جولای نیز در سفری دو روزه به قاهره، با «ابراهیم محلب» نخست وزیر و «سامح شکری» وزیر خارجه مصر دیدار کرد و آخرین تحولات منطقه و راه‌های احیاء روند صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها را مورد بررسی قرار داد.

بلر پیشتر اعلام کرده بود از سمت خود به عنوان رئیس کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه استعفا خواهد داد و به عنوان رئیس افتخاری شورای اروپا در مسئله «تحمل و مصالحه» فعالیت خواهد کرد تا با یهودی‌ستیزی در اروپا مقابله کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :