موضوعات ‌مرتبط: سیاسی برجام

a/91077 :کد

0

برای فعالیت هسته‌ ای نیاز به کسب اجازه نداریم

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -برای فعالیت هسته‌ ای نیاز به کسب اجازه نداریم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید که قطعنامه شورای امنیت و برجام ساخت نیروگاه اتمی در ایران را مجاز کرده است.

 

 
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید که قطعنامه شورای امنیت و برجام ساخت نیروگاه اتمی در ایران را مجاز کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خانه ملت در واکنش به ادعای رسانه غربی مبنی براینکه ساخت دو نیروگاه اتمی در ایران با چراغ سبز آمریکا انجام شده است، اظهار داشت: ایران به چی عنوان نیاز به تایید کشورهای دیگر  چه عضو شورای امنیت باشد چه نباشد، برای انجام فعالیت های هسته ای ندارد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: ایران در چارچوب توافقنامه برجام و قطعنامه 2231 به راحتی قادر است با هر کشور که توانایی و دانش هسته ای دارد همکاری کند، چرا که جمهوری اسلامی ایران بعد از برجام عضو باشگاه هسته ای سازمان بین المللی انرژی اتمی شده است.وی با رد این ادعا که ایران با ساخت نیروگاه اتمی به ساخت سلاح هسته ای نزدیک می شود، گفت: بر اساس فتوای مقام معظم رهبری و توافق برجام ایران هرگز به سمت ساخت سلاح هسته ای نخواهد رفت بنابراین چنین اظهاراتی مبنای حقوقی و درستی ندارد.

دهقانی تاکید کرد: ایران با هدف صلح آمیز خواهان پیشرفت در تکنولوژی هسته ای است و در عرصه علمی هیچ کس نمی تاند محدودیتی ایجاد کند و مانع گسترش علمی ایران در زمینه هسته ای شود. تصور می کنم طرح شدن فعالیت هسته ای ایران در آمریکا به دلیل فضای انتخاباتی است و نباید به آن اهمیتی داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: ایران در چارچوب برجام و قعطنامه شورای امنیت می تواند فعالیت هسته ای داشته باشد و هیچ منعی در این زمینه وجود ندارد. ما در جهت منافع ملی و توسعه فعالیت های اقتصادی در عرصه انرژی اتمی می توانیم بدون کسب اجازه از کشوری نیروگاه اتمی بسازیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :