موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/91133 :کد

0

دانش‌آموختگان صنعت نفت در مقابل مجلس تجمع‌ کردند

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -دانش‌آموختگان صنعت نفت در مقابل مجلس تجمع‌ کردند

دانش‌آموختگان تجمع‌کننده صنعت نفت در مقابل مجلس از مصاحبه یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس درباره فارغ التحصیلان نفت به شدت انتقاد کردند.

دانش‌آموختگان تجمع‌کننده صنعت نفت در مقابل مجلس از مصاحبه یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس درباره فارغ التحصیلان نفت به شدت انتقاد کردند.


به گزارش تحلیل ایران ، دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت در تجمع خود در مقابل مجلس بیانیه‌ای خطاب به یکی از اعضای کمیسیون انرژی که در مصاحبه‌ای گفته بود «ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺕ ﻭﺯﯾﺮ نفت ﺍﯾﻦ ﺍﺩﻋﺎ ﺭﺍ ﻣﻄﺮﺡ ﻣﯽ‌ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﻪ 200 ﻫﺰﺍﺭ ﻓﺎﺭﻍ‌ﺍﻟﺘﺤﺼﯿﻞ ﺩﺭ ﺳﺮﺍﺳﺮ ﮐﺸﻮﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺍﮔﺮ 20 ﻫﺰﺍﺭ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻭﺍﺭﺩ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﻧﻔﺖ ﺷﻮﻧﺪ، ﻧﻪ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﻭ ﻧﻪ ﻣ�� ﻮﺯ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌ﺭﯾﺰﯼ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻧﻤﯽ‌ﺷﻮﺩ»، صادر کردند.


در ابتدای این بیانیه آمده است: متاسفانه اخیراً شاهد مصاحبه‌ها و ارائه آمار و ارقام خلاف واقع در مورد تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت هستیم که سعی در انحراف اذهان عمومی و نمایندگان ملت را دارند. طبق مستندات موجود در مدیریت نیروی انسانی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، فقط چند صد نفر فارغ التحصیل در انتظار استخدام هستند. این تعداد از ورودی 85 تا 91 دانشگاه را شامل می شود که بدلیل وقفه 15 ماهه در روند جذب  به این تعداد رسیده است.


در ادامه این بیانیه تصریح شده است: بیان ارقامی چون 200 هزار، 20 هزار و هر مضربی از هزار در مورد دانشگاهی که ورودی سالیانه آن در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در 4 دانشکده آن برای بیش از 20 گرایش و رشته کمتر از 500 نفر می باشد (که این تعداد خود به سه گروه «الف»، «ب»و«ث» تقسیم می شوند و فقط گروه «الف» آن برطبق قوانین اولویت استخدام بدون آزمون را دارا می باشند)، کذب محض است.


در ادامه بیانیه دانش‌آموختگان تصریح کردند:با احتساب وضعیت موجود، چنین اظهاراتی از سوی هر شخصی خلاف واقع می باشد. حال سؤال اینجاست که بیان چنین آمار نادرستی با چه اهدافی صورت می پذیرد؟ از بزرگنمایى و پیچیده کردن روندى که بیش از  70 سال در حال انجام بوده است و به گواه مدیران کارآمدترین نحوه جذب سازمانى مى باشد، چه کسانى سود مى برند؟آیا در طول 80 سال گذشته، 20 هزار فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت داشته ایم؟


در پایان بیانیه آمده است: امیدواریم مسئولین به عهد خود وفا کنند و براى فرار از عمل به وعده‌هاى قانونى وزارت نفت بیش از این با  ارائه آمار و ارقام نادرست، اعتماد ملت را نسبت به خود خدشه دار نکنند.


منبع : تسنیم 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :