موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/91182 :کد

0

آخرین وضعیت آب و هوایی در کشور

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -آخرین وضعیت آب و هوایی در کشور

حجم بارش‌های کشور تا پایان هفته گذشته در مقایسه با متوسط درازمدت، دو درصد کاهش داشته است.

حجم بارش‌های کشور تا پایان هفته گذشته در مقایسه با متوسط درازمدت، دو درصد کاهش داشته است.


به‌گزارش تحلیل ایران ، از ابتدای مهرماه تا 20 مرداد ماه جاری، میزان بارش‌های سال آبی 95- 94 در مقایسه با مدت مشابه در متوسط دراز مدت 2 درصد کاهش داشته است.


بر اساس این گزارش، ارتفاع بارش‌ها در سال آبی جاری به 236 میلی‌متر رسیده ، در حالی‌که این رقم در سال آبی گذشته 189 و در متوسط دراز مدت، 240 میلی‌متر بوده است.


بیشترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به شبستر در استان آذربایجان شرقی 67 درصد افزایش و کمترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به چابهار در استان سیستان و بلوچستان 80 درصد کاهش داشته است.


بیشترین میزان بارش در حوضه‌های آبریز مربوط به حوضه دریای خزر با 471 میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 13 درصد و نسبت به متوسط دراز مدت 21 درصد افزایش داشته است.


همچنین کمترین میزان بارش مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با 132 میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 2 درصد افزایش و نسبت به متوسط درازمدت 18 درصد کاهش داشته است.


حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه و قره‌قوم نیز در مقایسه با متوسط درازمدت، به ترتیب با 24 و 17 درصد افزایش و خلیج فارس و دریای عمان و مرزی شرق نیز به ترتیب با یک و 9 درصد کاهش بارش همراه بوده‌اند.


منبع : ایسنا 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :