موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91196 :کد

0

۱۵ فلسطینی در درگیری‌های امروز مسجد الاقصی زخمی شدند

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۸
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -۱۵ فلسطینی در درگیری‌های امروز مسجد الاقصی زخمی شدند

منابع فلسطینی گزارش دادند که امروز یکشنبه در جریان یورش نیروهای اشغالگر و شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی، دستکم ۱۵ فلسطینی حاضر در این مسجد زخمی شدند.

 

 

 

منابع فلسطینی گزارش دادند که امروز یکشنبه در جریان یورش نیروهای اشغالگر و شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی، دستکم ۱۵ فلسطینی حاضر در این مسجد زخمی شدند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، بیش از 400 شهرک نشین به همراه تعدادی از افسران رژیم اشغالگر و گروهی از نیروهای ویژه صبح امروز یکشنبه از سمت باب المغاربه به صحن های مسجد الاقصی یورش آوردند.


جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که تیم امداد این جمعیت به 15 شهروند فلسطینی که در صحن های مسجد الاقصی زخمی شده بودند، امدادرسانی کردند.


بر اساس این گزارش، بیشتر این افراد در اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای اشغالگر زخمی شده بودند و 3 نفر از آنها نیز برای درمان به مراکز درمانی قدس انتقال داده شدند.


منابع فلسطینی گزارش دادند که گروهی از شهرک نشینان صهیونیست از صبح امروز یکشنبه یورش به مسجد الاقصی از سمت باب المغاربه را آغاز کرده اند.


تسنیم به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم نوشت: تعدادی از افسران رژیم اشغالگر و گروهی از نیروهای ویژه در صحن های مسجد الاقصی مستقر شده اند تا امنیت صهیونیست ها در حین یورش به این مسجد به مناسبت آنچه سالروز «تخریب معبد کذایی» خوانده شده، حفظ نمایند.


بر اساس این گزارش، از ساعات اولیه صبح امروز یکشنبه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست یورش به مسجد الاقصی از سمت باب المغاربه را آغاز کرده اند.


نیروهای اشغالگر اسرائیل نیز به طور گسترده در قدس اشغالی و اطراف مسجد الاقصی مستقر شده اند و از سوی دیگر شخصیت های دینی و ملی در قدس اشغالی و داخل فلسطین نیز طی فراخوانی خواستار مقابله با یورش ها و تجاوزات صهیونیست ها به مسجد الاقصی شدند.


تعدادی از سازمان های صهیونیستی طی فراخوانی در سایت های اجتماعی شهرک نشینان صهیونیست را به یورش گسترده به مسجد الاقصی به مناسبت آنچه «روز عزای یهودیان» و «تخریب معبد کذایی» خوانده شده، دعوت کردند.


هشدار ساف درباره پیامدهای تعرض به مسجد الاقصی

دایره امور قدس در سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) درباره خطرات و پیامدهای استمرار یورش شهرک نشینان صهیونیست به صحن های مسجد الاقصی هشدار داد.


دایره امور قدس ساف در بیانیه  خود رخدادهای شب گذشته در شهر قدس و مسجد الاقصی و یورش های مکرر صهیونیست ها به این مسجد را محکوم کرد و درباره خطرات اقدام اشغالگران مبنی بر تعطیلی تعدادی از دروازه های مسجد الاقصی به روی نمازگزاران فلسطینی اعم از باب الحدید، القطانین، ملک فیصل و المطهره هشدار داد و آن را اقدامی خطرناک و بر خلاف عرف و ارزش های دینی و انسانی برشمرد.


حماس ملت فلسطین را به حمایت از مسجد الاقصی فراخواند

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره تشدید تجاوزات در مسجد الاقصی و یورش های مکرر صهیونیست ها به این مسجد هشدار داد.


سامی ابوزهری سخنگوی این جنبش در اظهاراتی ملت فلسطین در قدس و اراضی اشغالی را به حمایت جمعی از مسجد الاقصی دعوت کرد.


ابوزهری طرف های بین المللی را به مداخله برای توقف تجاوز رژیم اشغالگر و شهرک نشینان به مسجد الاقصی فراخواند و تاکید کرد که این جنایت ها به انفجار اوضاع منجر خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :