موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مذهبی

a/91274 :کد

0

زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج) در حوزه نظامی نیست

  دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج) در حوزه نظامی نیست

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: زمینه سازی ظهور حضرت حجت (عج) در حوزه نظامی نیست بلکه کار فرهنگی می‌طلبد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: زمینه سازی ظهور حضرت حجت (عج) در حوزه نظامی نیست بلکه کار فرهنگی می‌طلبد.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی ری‌شهری عصر یکشنبه در نخستین اجلاس آستان‌های مقدس جهان اسلام در تالار آیینه‌های حرم مطهر رضوی اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین مسئولیت‌های اعتاب مقدسه این است که شاکر نعمت بزرگ خدمت به اهل بیت (ع) باشند چرا که هیچ نعمتی با این امر برابری نمی‌کند.


وی ادامه داد: بر اساس احادیث، انتظار ائمه از تولیت‌های این آستان‌ها این است که امر آنان را احیا کنند. احیای امر اهل بیت همان احیای مکتب آنهاست و بر اساس سخنان ایشان این حرکت این‌گونه است که سخنان اهل بیت (ع) را آموخته و به دیگران نیز بیاموزند.


محمدی ری‌شهری تصریح کرد: مهم‌ترین کاری که آستان‌های مقدس اهل بیت (ع) می‌توانند انجام دهند این است که از ظرفیت علاقه و محبت مردم به اهل بیت در جهت معرفت‌افزایی آنان نسبت به مکتب و مرام این بزرگواران بهره برند.


تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی اشاره کرد: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری اعتاب مقدسه باید به عنوان یک قطب فرهنگی فعال شده و محور معرفت‌افزایی در جامعه و جهان باشند.


وی افزود: یکی از آرزوهای من این بود که اعتاب مقدس حضرات اهل بیت (ع) کنار یکدیگر قرار گیرند و از این ظرفیت برای احیای مکتب اهل بیت (ع) استفاده شود.


وی تأکید کرد: اگر مکتب اهل بیت را به جهان معرفی کنیم، جهان اهل‌بیتی می‌شود. زمینه‌سازی ظهور حضرت حجت (عج) نیز در حوزه نظامی نیست بلکه این زمینه‌سازی باید در حوزه فرهنگ باشد و آن مربوط به انتقال مفاهیم اهل بیت (ع) به مردم است.


محمدی ری‌شهری عنوان کرد: در این راستا استفاده از تجربیات یکدیگر و در کنار یکدیگر قرار گرفتن و همچنین هم‌افزایی بین آستان‌های مقدسه از اقدامات ضروری به شمار می‌رود که به تصور من اهل‌بیت (ع) نیز همین انتظار را از ما دارند.


وی بر لزوم عملی‌شدن توافق‌نامه بین اعتاب مقدسه تأکید کرد و افزود: تولیت‌های آستان‌های مقدس ائمه (ع) باید نمایندگان خود را به عتبات مختلف بفرستند و پیگیر مسائل شوند و در زمینه‌های مورد توافق با یکدیگر همکاری کنند

 

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :