موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/91304 :کد

0

نتیجه بررسی را به سران قوا ابلاغ می‌کنیم

  دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -نتیجه بررسی را به سران قوا ابلاغ می‌کنیم

در مورد قراردادهای جدید نفتی نیز این تطبیق انجام خواهد شد و نهایتا کمیسیون انرژی جمع‌بندی کرده و نتیجه را به رییس مجلس و سران قوا ابلاغ می‌کند.

 

 
رییس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر این که مصوبات دولت در هیات تطبیق مصوبات هم مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، گفت: در مورد قراردادهای جدید نفتی نیز این تطبیق انجام خواهد شد و نهایتا کمیسیون انرژی جمع‌بندی کرده و نتیجه را به رییس مجلس و سران قوا ابلاغ می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، فریدون حسنوند در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: طبق قانون مصوبات هیات دولت توسط هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر با قوانین بالادستی، برنامه‌های توسعه، سیاست‌های کلی نظام و سایر قوانین مغایرت و تغایری داشته باشد این هیات می‌تواند لغو یا جهت اصلاح به دولت برگرداند. پیش از این دو مصوبه در دولت  و یک مصوبه در ستاد اقتصاد مقاومتی انجام شده بود که بررسی‌های مجدد هم با تذکراتی که رهبری داشتند انجام دادند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس با اشاره به این که کمیسیون انرژی مسئولیت نظارتی خود را حتما انجام می‌دهد  و اگر اشکالاتی باشد، منعکس می‌کند، بیان کرد: البته در این زمینه جلساتی هم با منتقدین داشته‌ و نظرات آن‌ها را مکتوب خواسته‌ایم، همچنین از دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس هم درخواست شده تا نظرشان را به صورت مکتوب به کمیسیون ارایه کنند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس همچنین اظهار کرد: مقرر شده تا در مورد قراردادهای جدید نفتی(IPC ) جلسه مفصلی برگزار شود و پس از استماع نظرات مخالفین، دستگاه‌های مربوطه و مسئولان وزارت نفت، کمیسیون انرژی جمع بندی های لازم را انجام داده و نتیجه را به رییس مجلس و سران قوا ابلاغ می‌کند و در صورت صلاحدید هم در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :