موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آب و هوا

a/9133 :کد

0

مردم از اسکان در حریم رودخانه های استان تهران خودداری کنند

  دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۳۵۳   
 تحلیل ایران -مردم از اسکان در حریم رودخانه های استان تهران خودداری کنند

اداره کل هواشناسی استان تهران در اخطاریه اعلام کرد: با توجه به رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در طول روز سه شنبه(فردا) و لزوم جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از طغیان مسیل ها و رودخانه ها در استان ته

اداره کل هواشناسی استان تهران در اخطاریه اعلام کرد: با توجه به رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در طول روز سه شنبه(فردا) و لزوم جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از طغیان مسیل ها و رودخانه ها در استان تهران، شهروندان از اسکان در حریم رودخانه ها خودداری کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، براساس اخطاریه شماره 5 صادره از اداره کل هواشناسی استان تهران، بیشینه فعالیت سامانه بارشی طی روز سه شنبه موجب تشدید ناپایداری همرفتی به شکل بارش رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد موقتی شدید همراه با گرد و خاک در استان تهران می شود.
در این اطلاعیه آمده است: از این رو در شهرهای شمالی استان به ویژه ارتفاعات شرقی شهرستان های فیروزکوه، آبعلی و دماوند احتمال طغیان رودخانه و مسیل ها و بروز رگبار و رعد و برق غلیظ وجود دارد.
در این اخطاریه توصیه شده است: برای جلوگیری از خسارات احتمالی در این دو روز مردم ضمن رعایت نکات ایمنی از اسکان در حریم رودخانه و مسیل ها خودداری کنند.
همچنین در گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران بیشینه دمای امروز تهران 33 درجه سانتی گراد و کمینه دمای امشب 22 درجه سانتی گراد اعلام شده است.
براساس این گزارش منطقه فیروزکوه - امین آباد با 11 درجه سانتی گراد و ورامین با 35 درجه سانتی گراد کمترین و بیشترین دما در بین مناطق استان را در 24 ساعت گذشته داشتند.

                               

سازمان هواشناسی     خطر     رودخانه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :