موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/91417 :کد

0

آغاز تردد کشتی‌های ایرانی در آبراه‌های بین‌الملل

  دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۰
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -آغاز تردد کشتی‌های ایرانی در آبراه‌های بین‌الملل

۹ فروند از کشتی‌های ایران پوشش کلوپ بین المللی پی اند آی را دریافت کرد و اسامی آنها در تارنمای کلوپ مربوطه در کنار دیگر شرکتهای کشتیرانی عضو کلوپ آورده شده است.

۹ فروند از کشتی‌های ایران پوشش کلوپ بین المللی پی اند آی را دریافت کرد و اسامی آنها در تارنمای کلوپ مربوطه در کنار دیگر شرکتهای کشتیرانی عضو کلوپ آورده شده است.

 

به گزارش  تحلیل ایران کاپیتان محمدرضا بنایی گفت: پس از رایزنی‌های فراوان، ۹ فروند از کشتی‌های متعلق به شرکت کشتیرانی والفجر از تاریخ دهم مرداد ۱۳۹۵ از پوشش کلوپ پی اند آی Steamship Mutual برخوردار شدند. در این شرایط می‌توان ادعا کرد که بار دیگر زمینه برای فعالیت جهانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تردد کشتی‌ها تحت پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران جهت خدمت رسانی به جامعه حمل و نقل بین‌المللی و حمل کالا به اقصی نقاط دنیا فراهم آمده است.


مدیر دفتر کارگزاری شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: پس از اجرای برجام جلسات هماهنگی با طرف‌های داخلی و خارجی برگزار شد تا زمینه برای انتقال بخشی از ریسک‌ کشتی‌ها در دو رشته "بدنه - ماشین آلات" و "حمایت و غرامت" به بیمه‌گران بین‌المللی فراهم شود. این در حالی است که یکی از اهداف تحریم‌کنندگان این بود که خصوصاً با محدود کردن کلوپ‌های بین المللی به ارائه پوشش‌های بیمه‌ای پی اند آی، فعالیت حمل و نقل دریایی کشور را با مشکل مواجه کنند که این امر شرکت‌های کشتیرانی را در دوران تحریم با مشکلات پیچیده‌ای مواجه کرد.


بنایی افزود: به نوبه خود تلاش کردیم پس از اجرای برجام هر چه سریعتر مقدمات بازگشت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را به بازارهای بین‌المللی حمل و نقل فراهم کنیم؛ اما به منظور باز پس گیری و ارتقاء سهم کشتیرانی از بازار حمل و نقل بین المللی مجبوریم تحت پوشش های بیمه ای و موسسات رده بندی استاندارد و مورد تایید صاحبان کالا، اجاره کنندگان کشتی ها و مقامات بندری کشورهای محل تردد کشتی ها فعالیت کنیم. در عین حال یکی از الویت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حمایت از بیمه گران داخلی نیز است که تلاش می کنیم ضمن هماهنگی با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به مشارکت دادن بیمه های ایرانی در قراردادهای بیمه ای حتی الامکان اقدام کنیم.


وی اظهار داشت: با توجه به اینکه حوزه تردد کشتی ها محدودیتی نداشته و یک حوزه بین الملل و جهانی است، لذا لازم است شرکت های بیمه ای و موسسات رده بندی طرف قرارداد کشتیرانی بتوانند در جای جای دنیا خدمات و امکانات مورد نیاز مالکان و بهره برداران کشتی را به بهترین نحو و بالاترین کیفیت ارائه کنند.


وی افزود: در حال حاضر در حال رایزنی با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ارگانهای ذیربط در داخل کشور هستیم تا ضمن حرکت در چارچوب قوانین و الزامات مربوطه بنحو مقتضی نسبت به انتقال پرتفوی بیمه ای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به بازار بیمه بین المللی اقدام کنیم.

 

منبع : مهر

                               

کشتی     پرچم     پوشش     کشتیرانی     رایزنی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :