موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/91420 :کد

0

اعلام آمادگی ایران در برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد

  دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -اعلام آمادگی ایران در برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد

خانم "دلسی رودریگز" وزیر امور خارجه ونزوئلا که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، به همراه "دلپیانو" وزیر نفت این کشور با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خانم "دلسی رودریگز" وزیر امور خارجه ونزوئلا که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، به همراه "دلپیانو" وزیر نفت این کشور با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.


به گزارش تحلیل ایران، محمد جواد ظریف در این دیدار بر رشد و گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا تاکید کرد.


 این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان با اشاره به سفر هفته آینده خود به چند کشور آمریکای لاتین که ونزوئلا یکی از آنها است، تصریح کرد: در این سفر یک هیات بلند پایه و بزرگ اقتصادی متشکل از مقامات دولتی و نمایندگان بخش خصوصی هیات اینجانب را همراهی خواهند کرد که نسبت به سفرهای پیشین اینجانب از کیفیت و کمیت بیشتری برخوردارند و این خود نشانگر توجه عمیق ما به توسعه هرچه بیشتر روابط همه‌جانبه با  کشورهای آمریکای لاتین است.


وزیر امور خارجه کشورمان افزود: زمینه های همکاری دو کشور بسیار گسترده است و من امیدوارم در این سفر با توجه به حضور نمایندگانی از بخش‌های بانکی و انرژی بتوانیم مناسبات گسترده‌تر بانکی و در حوزه انرژی برقرار کنیم.


محمد جواد ظریف همچنین با اشاره به موضوع انتقال ریاست جنبش عدم تعهد به ونزوئلا، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و ریاست قبلی این جنبش، آماده هرگونه کمک به برگزاری هرچه بهتر اجلاس سران این جنبش در ونزوئلا است.


خانم "دلسی رودریگز" وزیر امور خارجه ونزوئلا  نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، از دیدار هفته آینده وزیر امور خارجه کشورمان از ونزوئلا استقبال کرد.


وزیر امور خارجه ونزوئلا  خواستار  توسعه روابط دو کشور در همه زمینه‌ها شد و بر رایزنی مقامات جمهوری اسلامی ایران و نزوئلا در خصوص مسائل مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی بخصوص با توجه به نقش و اهمیت جمهوری اسلامی ایران  تاکید کرد.


خانم دلسی رودریگز همچنین در خصوص برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در ونزوئلا با وزیر امور خارجه کشورمان به تفصیل رایزنی و تبادل نظر کرد.

 

منبع : ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :