موضوعات ‌مرتبط: ورزشی والیبال

a/91437 :کد

0

شکست مردان المپیک ایران در مقابل روسیه

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۷
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -شکست مردان المپیک ایران در مقابل روسیه

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی المپیک به مصاف روسیه رفت و نتیجه را به این تیم قدرتمند واگذار کرد تا حریف ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی شود.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی المپیک به مصاف روسیه رفت و نتیجه را به این تیم قدرتمند واگذار کرد تا حریف ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های المپیک ریو 2016 به مصاف روسیه رفت در سه ست پیاپی نتیجه را واگذار کرد.

 

شاگردان لوزانو به ترتیب با نتایج 25-23، 25-16 و 25-20 به روسیه باختند تا در مکان چهارم جدول قرار بگیرند و چهارشنبه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ایتالیا تیم اول گروه A‌ بروند. (فیلم خلاصه دیدار والیبال ایران و روسیه)


تیم ملی والیبال ایران با پیروزی برابر مصر در بازی گذشته صعودشان به جمع 8 تیم برتر قطعی کرده بود.

ملی‌پوشان والیبال ایران با پیروزی در این دیدار از رده چهارم جدول به رده سوم صعود می‌کنند. تیم ملی والیبال روسیه در چهار بازی گذشته خود سه برد و یک باخت را به دست آورد. روسیه و ایران پیش از این دیدار با 8 و 7 امتیاز در رده سوم وچهارم جدول قرار داشتند.

شهرام محمودی، امیر غفور، سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، مصطفی شریفات، مهدی مرندی، فرهاد قائمی، حمزه زرینی، مهدی مهدوی، مجتبی میرزاجانپور، عادل غلامی برای ایران و سرگئی تتیوخین، ایگور کوبزار، سرژیک گرانخین، دیمیتری وولکوف، آندره آشف، کنستانتین باکون، آرتم ولویخ، آلکسی ورگوف، ماکسیم میخائیلوف، الکساندر وولکوف،‌ ایگور کیلیوکا، آرته ارماکوف برای روسیه در این رقابت‌ها حاضر هستند.

گزارش این دیدار را که از ساعت 22:30 با قضاوت داوران چینی و ایتالیایی آغاز شده بخوانید:

ست اول 25-23 ایران

سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی،‌عادل غلامی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور بازیکنانی بودند که ست اول را برای ایران آغاز کردند.

روسیه در ابتدای بازی بهتر ظاهر شد و عملکرد این تیم باعث شد تا این تیم 7-3 پیش بیفتند تا لوزانو درخواست وقت استراحت کند.

میخایلوف روس تاثیر زیادی در برتری تیمش داشت و موفق شدتا امتیاز 11-9 ، 5 امتیاز را به دست بیاورد.

موسوی بهترین مدافع این دوره از بازی‌ها دربرابر مهاجم روسیه ایستاد تا ایران 10 امتیازی شود و اختلاف خود را با روسیه به 2 برساند.

دفاع و توپ‌گیری خوب بازیکنان ایران باعث شد بازی 19-18 شود و ایران به یک امتیازی روسیه برسد تا سرمربی روسیه درخواست وقت استراحت کند.

 
 
دفاع شهرام محمودی در برابر وربوف بازی را به تساوی 19-19 رساند.


تتیوخین موفق شد بازی را 21-20 به نفع روسیه کند و در ادامه هم دفاع غلامی برابر ایگور به بیرون رفت وبازی 22-20 شد تا لوزانو مجبور شود دومین وقت استراحت خود را در این ست بگیرد.

وولکوف هم امتیاز 23 را برای روسیه به دست آورد تا این تیم به پیروزی در این دیدار امیدوار شود اما دفاع موسوی باعث شد بازی 23-23 شود و ایران به بازی برگردد.

در نهایت هم ایگور امتیاز 25 را برای روسیه به دست آورد و ست اول 25-23 به نفع روسیه شد.


ست دوم 25-16 روسیه


در ست دوم هم روسیه ابتدا موفق‌تر از ایران بودندو اختلاف امتیاز خوبی ایجاد کردند اما در ادامه ایران با چند دفاع و توپ‌گیری خوب باعث شد بازی 8-7 به نفع روس‌ها شود.


تیم ملی ایران در دفاع روی تور عملکرد خوبی داشت و موفق شد 5 بار مهاجمان روس را دفاع کند در حالی که روسیه تنها یک بار بازیکنان ایران را دفاع کرد.

 

والیبالیست های روسیه بازهم بهتر عمل کردند و همین موضوع باعث شد تا اختلاف امتیاز این تیم با ایران بیشتر شود و بازی 15-9 شود.


مهدوی و محمودی به جای غفور و معروف به زمین آمدند.


در امتیاز 18-10 به نفع روسیه لوزانو، میلاد عبادی‌پور را برای بهتر کردن دریافت تیم به زمین فرستاد.


اشتباه بازیکنان ایران در دریافت‌ها در ست دوم باعث شد روسیه اختلاف امتیاز 10 را با ایران ایجاد کند و بازی 20-10 به نفع روسیه شد.


سرمربی روسیه چند بازیکن جوان خود را به زمین فرستاد و در نهایت هم این ست با دفاع بازیکنان روسیه و با نتیجه 25-16 به نفع روسیه به پایان رسید.


ست سوم 25-20 روسیه


در ست سوم این بازی مهدی مهدوی به جای معروف بازی را آغاز کرد و ایران هم در ابتدای این ست بهترکار کرد و موفق شد سه بر صفر نیز از حریف پیش بیفتد.

 

اما در ادامه روس‌ها موفق شدند اختلاف امتیاز را جبران کنند و 10 بر 9 هم از ایران پیش بیفتند.

 

در تساوی دو تیم در امتیاز 15-15 فرهاد قائمی به جای میلاد عبادی پور به میدان آمد.


در ادامه روسیه اختلاف امتیاز خوبی را با ایران ایجاد کرد و 22-18 از ایران پیش افتاد.

 

در نهایت این ست با نتیجه 25-20 به نفع روسیه به پایان رسید تا این تیم در سه ست پیاپی برابر ایران به برتری برسد.


تیم ملی ایران با شکست برابر روسیه در گروه خود چهارم شد و در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف ایتالیا تیم اول گروه یک این رقابت‌ها برود. تیم ملی روسیه هم با این برد 11 امتیازی شد و در یکی از رده های دوم یا سوم گروه قرار می‌گیرد. بازی ضربدری تیم های دوم و سوم هرگروه براساس قرعه کشی مشخص می‌شود.


منبع : مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :