موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91457 :کد

0

ارتش عراق در ۵۰۰ متری القیاره ۶ روستا آزاد شد

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۷
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -ارتش عراق در ۵۰۰ متری القیاره ۶ روستا آزاد شد

رسیدن نیروهای عراقی به پانصد متری مرکز «القیاره» در جنوب استان نینوا و آزادی ۶ روستا در این استان از جمله اخبار و تحولات عراق است.

رسیدن نیروهای عراقی به پانصد متری مرکز «القیاره» در جنوب استان نینوا و آزادی ۶ روستا در این استان از جمله اخبار و تحولات عراق است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه سومریه، سرلشکر «نجم عبدالله الجبوری» فرمانده عملیات نینوا روز دوشنبه از رسیدن نیروهای مشترک عراق به ۵۰۰ متری مرکز «القیاره» در ۶۵ کیلومتری جنوب نینوا خبر داد.


وی در عین حال تاکید کرد که نیروهای عراقی بر بیشتر مناطق نفتی که گروه تروریستی داعش نسبت به سرقت نفت از آنها مبادرت می کرد تسلط یافته اند.


الجبوری با بیان اینکه نیروهای مشترک تیپ ۱۵ و مبارزه با تروریسم ۵۰۰ متر با مرکز بخش القیاره فاصله دارند، گفت: ما برای یورش به مرکز شهر عجله نمی کنیم و در چارچوب تیمی مشترک به فرماندهی اتاق عملیات مشترک که نقاط مورد حرکت ما را مشخص می کند فعالیت می کنیم.


وی همچنین با تاکید بر اینکه گروه تروریستی داعش به پایان خود نزدیک شده و در مواجهه با نیروهای عراقی فلج شده است گفت: میدان های نفتی القیاره تحت تسلط نیروهای ما قرار گرفته است.


الجبوری افزود: این موضوع دارای اهمیت است چرا که داعش نفت را قاچاق کرده و از آن بهره گیری می کرد و به همین دلیل ده ها تروریست را روانه نبرد القیاره کرده بود چرا که این گروه دنبال نفت است.


وی در عین حال تاکید کرد که نیروهای عراقی توانستند طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۶ روستا را در اطراف القیاره در ۶۵ کیلومتری جنوب نینوا آزاد کنند. الجبوری همچنین تصریح کرد که نبرد القیاره یکسره شده و شماری زیادی از تروریست های داعش کشته شده اند.


پیش از این یک منبع امنیتی در استان نینوا اعلام کرده بود که نیروهای مشترک عراق عصر دوشنبه سه روستای اجبله، الحویش و الجدعه در جنوب نینوا را آزاد کردند و درگیری های شدیدی در ورودی های القیاره به منظور یورش به این شهر در حال انجام است.


لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی عراق متشکل از ارتش و گروه های مردمی عملیات نظامی را در منطقه مخمور و نزدیکی شهر موصل برای آزادسازی مناطق تحت سیطره داعش به اجرا گذاشته اند.


از سوی دیگر نیروهای پیشمرگ کرد از کشته شدن وزیر اطلاع رسانی گروه تروریستی داعش در عملیات این نیروها در شرق موصل واقع در شمال عراق خبر دادند.


منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :