موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91472 :کد

0

مذاکرات عراق با حزب دمکرات کردستان شکست خورده است

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۴۶
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -مذاکرات عراق با حزب دمکرات کردستان شکست خورده است

مذاکرات با حزب دمکرات کردستان عراق شکست خورده است

در حالی که رهبران کرد عراقی از طرح های مختلف برای پایان دادن به تنش های سیاسی بین حزب دمکرات کردستان عراق و جنبش تغییر خبر می دهند، یک عضو پارلمان اقلیم از جنبش تغییر می گوید: تمامی این تلاش ها نتیجه ای به همراه نداشته و مذاکرات با شکست روبرو شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، رابون معروف ، عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق از جنبش تغییر در این خصوص، روز دوشنبه به رسانه های کردی در اقلیم گفت: مذاکرات ما و حزب دمکرات کردستان عراق با شکست روبرو شده، چرا که اختلافات دو طرف بسیار ریشه ای است .


وی افزود: تاکنون از دیدگاه جنبش تغییر به رهبری نوشیروان مصطفی امین، هیچ تغییری در نگاه حزب دمکرات کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی به حاکمیت در اقلیم کردستان عراق رخ نداده است.


این عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق همچنین اضافه کرد: ما آنها را دشمن خویش نمی دانیم و امیداوریم آنها هم به ما به چشم دشمن نگاه نکنند.


جنبش تغییر به رهبری نوشیروان مصطفی امین معتقد است حزب دمکرات کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی در حالی بر مسند ریاست اقلیم کردستان عراق نشسته که دوره ریاست وی پایان یافته و باید این مسئولیت در اختیار کس دیگری قرار گرفته و قانون ریاست اقلیم کردستان عراق نیز اصلاح شود.


در مقابل حزب دمکرات کردستان عراق بر این اعتقاد است که اعضای جنبش تغییر با تحریک احساسات مردم نسبت به حکومت اقلیم کردستان عراق، مسئولانه عمل نمی کنند.


اختلافات برسر ریاست پارلمان اقلیم و حکومت اقلیم کردستان عراق، باعث شده است که حزب دمکرات به رهبری مسعود بارزانی ، نمایندگان جنبش تغییر، از جمله رئیس پارلمان اقلیم از جنبش تغییر را از ورود به شهر اربیل به عنوان مرکز فعالیت های سیاسی خود محروم کند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :