موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91474 :کد

0

شورای یمن مسئول جنایت بیمارستان «عبس» را ائتلاف سعود دانست

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۵
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -شورای یمن مسئول جنایت بیمارستان «عبس» را ائتلاف سعود دانست

شورای عالی سیاسی یمن با محکوم کردن حمله جنگنده های سعودی به بیمارستان شهر «عبس» در استان «حجه»، ائتلاف سعودی متجاوز به یمن را مسئول کامل این جنایت خواند.

شورای عالی سیاسی یمن با محکوم کردن حمله جنگنده های سعودی به بیمارستان شهر «عبس» در استان «حجه»، ائتلاف سعودی متجاوز به یمن را مسئول کامل این جنایت خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از المسیره، شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه کشورهای ائتلاف متجاوز به یمن و در راس آنها عربستان سعودی را مسئول کامل جنایت بیمارستان «عبس» در استان «حجه» معرفی کرد.


شورای عالی سیاسی یمن همچنین با صدور بیانیه ای مسئولیت کامل ادامه این جنایات را متوجه سازمان ملل، شورای امنیت و جامعه بین الملل دانسته و اعلام کرد اگر چشم پوشی و سکوت جامعه بین الملل و سازمان های بین المللی فعال در این زمینه نبود این جنایات ادامه پیدا نمی کرد.


این شورا در عین حال از سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا کمیته بین المللی بی طرف و مستقلی برای تحقیق درباره این جنایات تروریستی و دیگر جنایات ارتکابی سعودی ها تشکیل شده و اقدامات لازم برای مجازات عاملان آنها اتخاذ شود.


شورای عالی سیاسی یمن جنایت بیمارستان «عبس» در استان «حجه» این کشور را محکوم و اعلام کرد: در حالی که هنوز خون کودکان و قربانیان بمباران روز شنبه یک مدرسه در روستای جمعه بن فاضل در بخش «حیدان» استان «صعده» از سوی ائتلاف سعودی خشک نشده بود، جنگنده های متجاوز این ائتلاف روز دوشنبه با هدف قرار دادن بیمارستان «عبس» در استان حجه جنایت ننگین جدیدی مرتکب شدند.


در همین حال آمریکا که خودش از حامیان تجاوز به مردم یمن است گزارش‌های مربوط به حمله به بیمارستانی در یمن را نگران‌ کننده خواند.


«الیزابت ترودو» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به حمایت های نظامی و سیاسی کشورش از عربستان سعودی در تجاوز به یمن، گزارش‌های مربوط به این واقعه را عمیقا نگران‌ کننده دانست. وی از مقامات سعودی خواست تا حداکثر تلاش خود را به عمل آورند تا آسیبی به شهروندان عادی یمنی نرسد.


لازم به ذکر است که جنگنده های رژیم سعودی روز دوشنبه یک بیمارستان را در شهر «عبس» در استان حجه بمباران کردند که منجر به شهادت ۲۵ نفر و زخمی شدن ده ها تَن دیگر شد.


منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :