موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد کلان

a/91485 :کد

0

سهل انگاری دستگاه‌های مسئول درخصوص دریافتی‌های غیرمتعارف

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۳
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -سهل انگاری دستگاه‌های مسئول درخصوص دریافتی‌های غیرمتعارف

بسیاری از دریافت‌کنندگان حقوق‌های غیرمتعارف هنوز شناسایی نشده و در غفلت مسئولان یارانه نیز دریافت می‌کنند.


 عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت اصلاح قانون خدمات کشوری برای تعیین سقف پرداخت‌ها، گفت: بسیاری از دریافت‌کنندگان حقوق‌های غیرمتعارف هنوز شناسایی نشده و در غفلت مسئولان یارانه نیز دریافت می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، قلی الله قلی زاده با تاکید بر ضرورت پیگیری مستمر و نظارت دقیق دستگاه‌های مسئول در بحث دریافتی‌های مدیران، گفت: متاسفانه هنوز بسیاری از این نوع دریافتی‌ها رو نشده و بسیاری از مدیران در غفلت مسئولان حقوق‌های میلیونی دارند.نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ما در قانون در بخش پرداختی‌ها نقص داریم، افزود: وقتی در نظام هماهنگ پرداخت‌ها در قانون خدمات کشوری برخی دستگاه‌ها را مستثنی کرده و پرداختی‌های آن‌ها را به قانون داخلی خود ارجاع می‌دهند مجوزی برای پرداخت‌های میلیونی صادر کرده‌اند.
 
قانون باید در زمینه پرداخت‌ها تغییر یافته و اصلاح شود
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه قانون باید در زمینه پرداخت‌ها تغییر یافته و اصلاح شود، تصریح کرد: اصلاح قانون خدمات کشوری برای تعیین سقف پرداختی‌ها زمینه ساز کاهش دست درازی به بیت المال است.وی با بیان اینکه برخی افراد دریافت کننده حقوق‌های غیرمتعارف در لیست یارانه بگیران هستند، گفت: متاسفانه شناسایی دقیقی در این زمینه صورت نگرفته و بیت المال در این خصوص هدر رفت دارد.
 
میزان نوشت: این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اصلاح نظام پرداخت‌ها به کاهش فاصله طبقاتی کمک خواهد کرد، تصریح کرد: مردم منتظر اعلام نتایج در بحث فیش‌های میلیونی و دریافتی‌های غیرمتعارف هستند از این رو مسئولان باید هر چه سریع‌تر برخورد با این مهم را در دستور کار خود قرار دهند. باید تمام اموال بیت المال که در نتیجه پرداختی‌های غیرمتعارف از خزانه خارج شده به آن برگشت داده و با مقصران آن برخورد قاطع از جمله معرفی به دستگاه قضا صورت بگیرد.
 
الله قلی زاده با بیان اینکه دولت در برخورد با مدیران دریافت کننده حقوق‌های میلیونی باید با مسئولانی که با سهل انگاری خود به بروز این معضلات دامن زدند نیز برخورد شود، گفت: سهل انگاری دستگاه‌های مسئول در بحث دریافتی‌های غیرمتعارف جرم به شمار می‌رود.عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بازگرداندن بیت المال و برخورد با مدیران متخلف در بحث فیش‌های میلیونی ضروری بوده تا از تکرار این نوع معضلات جلوگیری شود.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :