موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه مجلس

a/91489 :کد

0

دولت یازدهم به نام دولت محرمانه تغییر نام دهد

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۱
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -دولت یازدهم به نام دولت محرمانه تغییر نام دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قراردادهای نفتی علیه منافع نظام باشد باید بالاتر از استیضاح برای وزیر نفت انجام شود.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قراردادهای نفتی علیه منافع نظام باشد باید بالاتر از استیضاح برای وزیر نفت انجام شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به انعقاد قراردادهای نفتی به صورت محرمانه، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید باید به نام دولت محرمانه تغییر نام دهد.

وی با اشاره به اصل ۷۷ قانون اساسی مبنی بر اینکه کلیه قراردادها باید در مجلس شوراس اسلامی تصویب شود، خاطرنشان کرد: این در حالی است که دولت همواره قراردها را به صورت محرمانه منعقد می کند که خرید هواپیما، قرارداد بانک مرکزی و FATF و قرارداد نفتی اخیر تنها نمونه هایی از مخفی کاری های دولت است. دولت باید تمام قرارداد ها را به مجلس ارائه دهد تا در کمیسیون مربوطه و در صحن علنی مجلس مطرح شود تا موافقان و مخالفان پیشنهادهای مربوط را بیان کنند و به کیفیت قراردادها منجر شود.


میزان به نقل از صبح توس نوشت:  دولت باید بداند حقه بازی و رانت به ضرر دولت و ملت است، از این رو حسن روحانی، رئیس جمهور باید به وزار دستور دهد تا تابع قانون باشند.قاضی‌پور با اشاره به استیضاح وزیر نیرو و آموزش و پرورش، ابراز کرد: اگر قراردادهای نفتی علیه منافع نظام باشد باید بالاتر از استیضاح برای وزیر نفت انجام شود.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :