موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/91665 :کد

0

رژیم صهیونیستی حضور نظامی روسیه درایران رابه ضرر خود می‌داند

  چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۳
تعداد بازدید : ۲۹۲   
 تحلیل ایران -رژیم صهیونیستی حضور نظامی روسیه درایران رابه ضرر خود می‌داند

وزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نوشته است که مقامات امنیتی اسرائیل معتقدند که حضور هواپیماهای جنگی روسیه در ایران در آینده به ضرر تل‌آویو است.

وزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نوشته است که مقامات امنیتی اسرائیل معتقدند که حضور هواپیماهای جنگی روسیه در ایران در آینده به ضرر تل‌آویو است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» در واکنش به حضور بمب‌افکن‌های روس در ایران، نوشته است که اسرائیل این مسئله را در بلندمدت به زیان خود می‌داند. 


روز سه‌شنبه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد بمب‌افکن‌های Tu-22 این کشور در پایگاه هوایی همدان مستقر شده و از آنجا برای هدف قرار دادن داعش، راهی سوریه شده‌اند. 


جروزالم‌پست در مورد ارزیابی تل‌آویو از این اقدام نوشته است: «منابع اسرائیلی ادعا می‌کنند که استقرار هواپیماهای روسی در ایران، فعلا تغییری در منافع اسرائیل ایجاد نمی‌کند. با این حال، آن‌ها در نشست‌های غیرعلنی تائید می‌کنند که این مسئله می‌تواند در آینده تبعاتی منفی داشته باشد.»


این روزنامه افزود: «برای مقامات نظامی اسرائیل روشن است که مسکو تلاش می‌کند روابط میان ایالات متحده و متحدان سنتی‌اش را بر هم بزند. متحدان آمریکا، از جمله اسرائیل، بازی جدید روسیه و انگیزه واقعی‌اش را می‌دانند، اما فعلا احساس می‌کنند که چاره‌ای ندارند جز اینکه به صورت تاکتیکی، از آن حمایت کنند.»


در بخش دیگری از این گزارش عنوان شده است که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل از قبل دریافته بودند که قرار است مسکو به ایران هواپیما اعزام کند، اما هر دو از این اقدام متعجب شده‌اند. بنا بر این گزارش، هم تل‌آویو و هم واشنگتن اهمیت توسعه همکاری‌های تهران و مسکو را درک کرده و می‌دانند که این مسئله می‌تواند تبعاتی فراتر از منطقه و در سطح جهان داشته باشد.


جروزالم‌پست نوشته است که اسرائیل، مصر، عربستان و ترکیه «روسیه را به چشم یک ستاره در حال ظهور نظامی در منطقه می‌بینند و در مقابل ایالات متحده را یک ستاره در حال افول می‌دانند. این فقط روسیه نیست که آمریکا را در موضع ضعف نشان می‌دهد، بلکه چین هم تلاش‌هایش را برای ایفای نقشی بزرگ‌تر در خاورمیانه و تقویت موضعش در منطقه آغاز کرده است. این کشور این هفته اعلام کرد که قصد دارد به ارتش (بشار) اسد، آموزش و پشتیبانی ارائه کند.»منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :