موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91673 :کد

0

اوکراین: به دنبال روابط بهتر دیپلماتیک با روسیه هستیم

  چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۲
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -اوکراین: به دنبال روابط بهتر دیپلماتیک با روسیه هستیم

وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد، کشورش به دنبال حفظ روابط دیپلماتیک خود با مسکو است.

وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد، کشورش به دنبال حفظ روابط دیپلماتیک خود با مسکو است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پاولو کلیمکین، رئیس دستگاه دیپلماسی اوکراین اظهار کرد: به رغم تعرض‌هایی که از سوی روسیه صورت می‌گیرد، ما به دنبال حفظ روابط دیپلماتیک هستیم.


این مقام اوکراینی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر میلیون‌ها شهروند اوکراینی در روسیه زندگی می‌کنند و ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم.


پیش از این، در پی اعلام خنثی‌سازی عملیات تروریستی در شبه‌جزیره کریمه از سوی سازمان اطلاعات روسیه، نخست‌وزیر این کشور تهدید کرد: مسکو ممکن است در صورتی هیچ گزینه دیگری نداشته باشد، روابط دیپلماتیکش را با اوکراین قطع کند.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه گفت: من دنبال چنین نتیجه‌ای نیستم اما اگر هیچ راه دیگری برای تغییر شرایط وجود نداشته باشد، رییس‌جمهوری می‌تواند این تصمیم را اتخاذ کند.


مدودوف با اشاره به تجاوز گرجستان به اوستیای جنوبی در سال ۲۰۰۸ قطع روابط دیپماتیک در تاریخ معاصر روسیه با یک کشور دیگر را یادآور شد. تجاوز گرجستان به اوستیای جنوبی به ورود نظامی روسیه به گرجستان و قطع رابطه کامل سیاسی با تفلیس منجر شد.


سرویس امنیت فدرال روسیه نیز اعلام کرده بود که از وقوع حملات تروریستی متعددی در کریمه جلوگیری کرده است؛ حملاتی که عامل آن وزارت دفاع اوکراین است.


ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه گفته است، اوکراین بازی خطرناکی را آغاز کرده است.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :