موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/91851 :کد

0

حراست امروز از مرزهای کشور یادآور هشت سال دفاع مقدس است

  پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -حراست امروز از مرزهای کشور یادآور هشت سال دفاع مقدس است

فرمانده مرزبانی کشورمان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، فضای کنونی مرزهای کشور را همان فضای دوران هشت سال دفاع مقدس دانست .

فرمانده مرزبانی کشورمان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، فضای کنونی مرزهای کشور را همان فضای دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: نیروهای مسلح کشورمان تنها نیروهای نظامی در دنیا هستند که در مسیر توحید گام برمی دارند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «قاسم رضایی» در سفر به استان آذربایجان غربی با حجت الاسلام والمسلمین «سید مهدی قریشی» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، دیدار و گفت وگو کرد و به تشریح وضعیت امنیتی مزرهای کشور پرداخت.


وی در ادامه با اشاره به ارتباطات و تعاملات دیپلماتیک مرزبانان با کشورهای همسایه، افزود: روابط خوبی را با اکثر مرزبانان کشورهای همسایه داریم و با تقویت ارتباطات دیپلماتیک با آنان، موجب کاهش مشکلات مرزی و ارتقاء سطح مناسبات ماموریتی شده ایم.


اقدامات انجام گرفته در مقابله با قاچاق جهت تحقق فرمان و شعار مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی از دیگر مواردی بود که فرمانده مرزبانی کشورمان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت.


رضایی همچنین فضای کنونی مرزهای کشور را همان فضای دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: اقدامات خوب و ارزشی آن دوران از جمله دائم الوضو بودن رزمندگان و اقامه ملکوتی اذان در اوقات شرعی، در سراسر یگانها و پاسگاه های مرزی نیز همانند آن ایام توسط مرزبانان ما اجرا می شود.


فرمانده مرزبانی ناجا، ضمن تقدیر از تلاش مرزبانان و سایر دستگاه های امنیتی کشور بیان داشت: نیروهای مسلح کشورمان تنها نیروهای مسلحی در دنیا هستند که در مسیر توحید گام برمی دارند.


حجت الاسلام والمسلمین «سید مهدی قریشی» ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز در بیاناتی با اشاره به بازدیدهای خود از نوار مرزی این استان، روحیه مرزبانان را در سطح بسیار خوبی توصیف و خاطر نشان کرد: مردم ما از تلاش ها و اقدامات مرزبانان راضی هستند لذا خدا نیز راضی است.


وی از تلاش های مرزبانان در دفاع از مرزهای کشور، تقدیر کرد و امنیت مرزها را در مقایسه با کشورهای همسایه مطلوب دانست.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :