موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/9186 :کد

0

کشورهای آسیایی از پیشینه مذهبی و فرهنگی بسیار غنی برخوردارند

  ﺳﻪشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۰
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -کشورهای آسیایی از پیشینه مذهبی و فرهنگی بسیار غنی برخوردارند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:کشورهای آسیایی از پیشینه مذهبی و فرهنگی بسیار غنی برخوردار هستند تا جایی که تمامی ادیان الهی از این قاره برخاسته است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:کشورهای آسیایی از پیشینه مذهبی و فرهنگی بسیار غنی برخوردار هستند تا جایی که تمامی ادیان الهی از این قاره برخاسته است.


به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی فرد دوشنبه شب در آیین اختتامیه پنجمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی( AMF ) افزود: هزاره سوم به دلیل شرایط سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشورهای آسیایی منعلق به این کشورها است.
وی اظهار کرد:با توجه به این که قاره آسیا همواره در تاریخ حیات انسانی پیشتاز عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بوده است ، می توان از این ظرفیت در راستای توسعه کشورهای آسیایی استفاده کرد که این موضوع نیازمند برنامه ریزی اصولی و دقیق می باشد.
حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان این که نقش مدیریت شهری در رشد و توسعه کشورهای آسیایی بسیار مهم است، ادامه داد: شهرهای آسیایی به عنوان نماد علمی، فرهنگی شهرهای دنیا باید برای رشد کیفی مدیریت شهری خود برنامه ریزی کنند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که شهرهای آسیایی باید حافظ محیط زیست بوده و اقتصاد مبتنی بر فرهنگ و گردشگری داشته باشند، اضافه کرد: کشورهای آسیایی بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انرژی در جهان به شمار می روند و به همین منظور با برنامه ریزی مناسب نقش تاثیرگذاری در اقتصاد جهان خواهند داشت.
حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه امروزه تحولات سیاسی منطقه ای، قاره ای و بین المللی بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: کشورهای آسیایی در تحولات سیاسی نیز نقش حساسی را دارند.
وی با اشاره به تاثیرگذاری قاره آسیا بر معادلات جهانی، گفت: صاحب نظران عرصه های سیاسی،اجتماعی و اقتصادی هزاره سوم را از آن قاره آسیا می دانند و در همین راستا نیز شاهد تحولات همه جانبه ای در این قاره هستیم. 
حجت الاسلام ابوترابی فرد اضافه کرد: شهرداران آسیایی می توانند با انتقال تجارب مدیریت شهری خود به یکدیگر برنامه ریزی های مدیریت شهری ویژه را با توجه به ظرفیت های بومی خود تدوین کنند.
وی با بیان این که نگاه ما به حوزه مدیریت شهری باید یک نگاه ویژه باشد، افزود: شهرداران آسیایی باید به سمت مدیریت شهرهای خود با اراده ملت ها حرکت کنند چراکه نخستین گام برای تحول در شهرها و مدیریت صحیح آنها، سپردن امور به مردم است.
حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه گفت : مجموعه مدیریت شهری قزوین که میزبان این دوره از اجلاس مجمع شهرهای آسیایی می باشد، گام های بلندی را برای توسعه و پیشرفت قزوین و خدمت رسانی به شهروندان برداشته است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به مذاکرات هسته ای صورت گرفته بین ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: در ماه های گذشته شاهد گفت و گوهای طولانی شش قدرت نظامی و هسته ای جهان با ایران بودیم.
وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در جریان این مذاکرات توانست قدرت هسته ای صلح آمیز خود را به اثبات برساند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز رییس جمهوری آمریکا مهمترین دستاورد سیاسی خود را گفت و گو با ایران و حل و فصل مسالمت آمیز مساله دانش هسته ای می داند.
پنجمین نشست هیات اجرایی این نهاد که متشکل از 21 شهر آسیایی است از هفتم تا دهم شهریور ماه به میزبانی مشترک شهرهای تهران و قزوین برگزار می شود.
این نشست با موضوع مدیریت شهری با محوریت حمل و نقل و ترافیک در شهرهای آسیایی، اقتصاد و گردشگری شهری و فرهنگ شهرهای غرب آسیا و خاورمیانه تا عصر امروز ادامه می یابد. 
مجمع شهرداران آسیایی به عنوان یک شبکه همکاری و ارتباطی بین شهرداران آسیایی در سال 2008 میلادی به ابتکار شهردار تهران پایه گذاری شد. 
این مجمع هم اکنون به عنوان یک تشکل تخصصی در مناسبات بین المللی میان شهرها فعالیت می کند و ریاست دوره این مجمع اکنون بر عهده سن تیانگ شهردار هایکو چین به مدت دو سال است. 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :