موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91882 :کد

0

شهرسرت کشور لیبی بزودی از دست گروه تروریستی داعش آزاد می شود

  پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -شهرسرت کشور لیبی بزودی از دست گروه تروریستی داعش آزاد می شود

نیروهای طرفدار دولت وفاق ملی لیبی در پی کنترل خود بر نقاط مهم شهر سرت (شمال) و شکست گروه تروریستی داعش، از آزادی قریب الوقوع این شهر از چنگال این گروه خبردادند.

نیروهای طرفدار دولت وفاق ملی لیبی در پی کنترل خود بر نقاط مهم شهر سرت (شمال) و شکست گروه تروریستی داعش، از آزادی قریب الوقوع این شهر از چنگال این گروه خبردادند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سخنگوی اتاق عملیات آزاد سازی شهر سرت گفت:شهر سرت در چند ساعت آینده آزاد خواهد شد.


سرلشکر محمد العنصری چهارشنبه شب در یک گفت و گوی رادیویی اعلام کرد: نیروهای هوادار دولت وفاق ملی عنقریب عملیات آزادسازی این شهر را پایان دهند. وی پیش بینی کرد که شهر سرت در چند ساعت آینده از وجود عناصر داعش آزاد خواهد شد.


بنا به اعلام رسانه ها نیروهای هم پیمان دولت وحدت لیبی مستقر در طرابلس سه ماه است که عملیات بیرون راندن تروریست های داعش را از سرت آغاز و حلقه محاصره این گروه را در مرکز سرت تنگ تر کرده اند.


از ابتدای آگوست (11 مرداد)، آمریکا نیز با حمله های هوایی وارد جنگ لیبی شده است. بر اساس اعلام مرکز فرماندهی آمریکا در آفریقا، از روز یکشنبه تاکنون 48 حمله انجام شده است.


مداخله نظامی ناتو در سال 2011 که به سقوط حکومت دیکتاتوری قذافی منجر شد، زمینه را برای بروز هرج و مرج و نفوذ گروه های تروریستی در این کشور نفت خیز شمال آفریقا فراهم کرد.


داعش سال گذشته سرت را اشغال کرد و از آن به عنوان مقری برای اشغال بیش از 250 کیلومتر از مناطق ساحلی لیبی استفاده کرد.


تقریبا کل جمعیت 80 هزار نفری سرت طی سه ماه گذشته از این شهر گریخته اند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :