موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91883 :کد

0

آواره های سودان جنوبی وارد سودان شده‌اند

  پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۰۸
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -آواره های سودان جنوبی وارد سودان شده‌اند

سازمان ملل:‌ ۹۰ هزار نفر از آوارگان سودان جنوبی امسال وارد سودان شده‌اند

 سازمان ملل:‌ 90 هزار نفر از آوارگان سودان جنوبی امسال وارد سودان شده‌اند

به گزارش تحلیل ایران ، سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد 90 هزار نفر از آوارگان سودان جنوبی از آغاز سال 2016 میلادی وارد سودان شده اند.


به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از خارطوم، مارتا روئداس Marta Ruedas هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در سودان این رقم را در کنفرانسی مطبوعاتی به مناسبت روز جهانی بشر دوستانه اعلام کرد.


روئداس گفت کمک بشر دوستانه به آنها تحویل شده است. کمک های بشر دوستانه همچنین به آوارگان داخلی و 700 هزار آواره، پناهجو و دیگر افرادی که سودان میزبان آنهاست، تحویل شده است.


وی افزود سازمان ملل متحد و سازمان های کمک رسان از سال 2003 میلادی تقریبا 11 میلیارد دلار، از جمله بیش از 600 میلیون دلار در سال گذشته و 250 میلیون دلار تاکنون امسال برای تامین نیازهای بشر دوستانه در سودان کمک کرده اند.


آمار و ارقام پیشین سازمان ملل متحد نشان داد در پی آغاز خشونت ها در سودان جنوبی در دسامبر 2013 میلادی، حدود 198 هزار و 600 نفر از این کشور به سودان گریخته اند.


بیشتر آوارگان سودان جنوبی در هفت اردوگاه در ایالت های نیل سفید، دارفور شرقی، کردفان غربی و خارطوم زندگی می کنند.


دولت سودان از مارس گذشته تصمیم گرفت با اتباع سودان جنوبی در خاک خود به عنوان اتباع خارجی رفتار کند. دولت سودان اعلام کرد تدابیر حقوقی علیه آنهایی که گذرنامه یا روادید برای ورود ندارند، اتخاذ خواهد کرد.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :