موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/91935 :کد

0

تلاش ایران برای حفظ سهمیه حجاج و اعزام زائران به حج آینده

  پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -تلاش ایران برای حفظ سهمیه حجاج و اعزام زائران به حج آینده

نخستین کنگره بین المللی شهدای منا ۱۸شهریور درتهران برگزار می شود.

 

 

 

نخستین کنگره بین المللی شهدای منا 18شهریور درتهران برگزار می شود.رییس سازمان حج و زیارت کشورگفت : تلاش برای حفظ سهمیه اعزام متقاضیان ایرانی حج تمتع وعمره سال آینده همچنان ادامه دارد .

 

 
 
 
به گزارش تحلیل ایران، سعید اوحدی درهمایش تجلیل از آزادگان شهرستان آمل افزود: به رغم کارشکنی های عربستان پس از حج تمتع پارسال و وقوع فاجعه منا ، حجاج ایرانی امسال از این سفرمعنوی محروم ماندند، اما یکی از تکالیف کلیدی سازمان حج و زیارت تلاش برای اقامه حج واجب در سال آینده است.

به گفته وی ، جمهوری اسلامی ایران به علت کارشکنی های مقامات سعودی و حفظ امنیت حجاج خود در شرایط قطع رابطه سیاسی با این کشور است وتاکنون توافق خاصی برای اعزام حجاج صورت نگرفته ، اما درتلاش جدی برای از سرگیری روابط بین دوکشور و برخورداری زائران ایرانی از فریضه حج به عنوان یک حق شرعی هستیم وامیدواریم ، شاهد تغییر رفتار عربستان باشیم.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رییس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه متاسفانه مقام های سعودی به وعده هایی که برای پرداخت غرامت حادثه سقوط جرثقیل وفاجعه منا تاکنون پایبند نشدند، افزود:  تاکنون دیه و غرامت ناشی ازاین حادثه به هیچ زائری که ازنقاط مختلف دنیا درمناسک حج حضور داشتند،پرداخت نشد .

رییس سازمان حج و زیارت کشور همچنین از برگزاری نخستین کنگره بین المللی شهدای منا با حضور رییس جمهوری 18شهریور درتهران خبر داد و گفت:  مراسم ی بزرگداشت نخستین سالگرد شهدای منا بامحوریت سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از اول تا نهم ذی الحجه برگزار خواهد شد.

وی، همچنین با بیان اینکه دو عامل مهم نقش حکیمانه و درایت آگاهانه رهبری و ایثارمجموعه تفحص سازمان حج و زیارت باعث برگشت پیکرشهدای فاجعه منا بوده است، افزود: با تلاش ایثارگرانه نیروهای ایرانی پیکر 114 شهید این فاجعه که در سردخانه های عربستان در اوج سوء تدبیر- قصور- بی کفایتی وبی مسئولیتی آل سعود در میان دیگراجساد بود پیدا و پیکر104نفر از آنهابه کشور منتقل شد.

اوحدی ادامه داد: گروه های تفحص ایرانی روزانه تا 20ساعت درمیان بیش از 6هزار کشته این فاجعه غم بار منا در سردخانه ها به دنبال شناسایی شهدای ایرانی بودند، که باید از اقدام ایثارگرانه این گروه قدردانی کرد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :