موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/91986 :کد

0

آمریکا از ارتش افغانستان در مقابل طالبان حمایت می‌کند

  پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -آمریکا از ارتش افغانستان در مقابل طالبان حمایت می‌کند

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که از ارتش افغانستان در مقابل طالبان و روند صلح این کشور به رهبری افغانها حمایت می‌کنیم و واشنگتن داعش را نیز تحت نظر دارد.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که از ارتش افغانستان در مقابل طالبان و روند صلح این کشور به رهبری افغانها حمایت می‌کنیم و واشنگتن داعش را نیز تحت نظر دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: رهبری و میزبانی افغانستان در روند صلح می‌تواند امنیت و برقراری صلح در این کشور را تضمین کند.

 

تونر افزود: آمریکا همچنان به تشویق برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان برخلاف ظهور گروههای مختلف جدا شده بین طالبان ادامه می‌دهد.

 

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: حضور افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان را نظارت می‌کنیم.

 

وی بیان کرد: فصل جنگی سختی در افغانستان جریان دارد و هنوز تهدید و سطح خشونت بالا است. طالبان هنوز هم به جنگ ادامه می‌دهند و نیاز است تا از ارتش افغانستان حمایت کنیم.

 

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که طالبان به تازگی حملات خود در جنوب این کشور را افزایش داده است.

 

همچنین برخی از رسانه‌ها گزارش کردند که نیروهای آموزش دیده توسط آمریکا در جنوب افغانستان با شکست مواجه شدند و احتمال دارد که با افزایش شدت حملات، طالبان بتوانند شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند را تصرف کنند.

 

«نعمت الله خلیل» فرمانده هنگ سوم سپاه 215 ارتش افغانستان گفت: به محض اینکه پلیس متحمل تلفاتی، 27 پاسگاه را یکی پس از دیگری بدون جنگ ترک کردند.

 

خلیل افزود: طالبان پس از تصرف این مکان‌ها را مین‌گذاری کردند که همین موضوع سرعت ما را کند کرده است.

 

این فرمانده ارتش افغانستان ادامه داد: نیروهای پلیس در خطوط مقدم جبهه می‌جنگند به همین دلیل بیش از دیگر نیروها متحمل تلفات سنگین شدند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :