موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92040 :کد

0

زنان زیمبابوه برای فرزندان خود خواستار آموزش رایگان شدند

  جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -زنان زیمبابوه برای فرزندان خود خواستار آموزش رایگان شدند

همزمان با تظاهرات ضد دولتی در سراسر زیمبابوه، هزاران تن از زنان شهر 'بولاوایو' روز پنجشنبه با حضور در خیابان ها خواستار آموزش رایگان برای فرزندان خود شدند.

همزمان با تظاهرات ضد دولتی در سراسر زیمبابوه، هزاران تن از زنان شهر 'بولاوایو' روز پنجشنبه با حضور در خیابان ها خواستار آموزش رایگان برای فرزندان خود شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  این اعتراض تحت عنوان 'تحریم شهریه مدارس' از سوی جنبش 'زنان زیمبایوه بپاخیزید' سازماندهی شد.


'جنی ویلیامز' هماهنگ کننده جنبش زنان زیمبابوه بپاخیزید به رویترز گفت، ما می خواهیم که دولت به تعهد قانونی اش در زمینه تدارک آموزش برای همه احترام بگذارد.


به گفته والدین، هزاران دانش آموز در سراسر زیمبابوه به خاطر عدم پرداخت شهریه، از مدارس اخراج شدند و این در حالی است که میلیون ها تن در کشور بیکارند.


زیمبابوه در دو ماه گذشته شاهد یکسری مسائل، از جمله ارایه برنامه ریزی شده اوراق بهادار به منظور کنترل بحران کاهش نقدینگی بود.


طبق برآورد اتحادیه های کارگری، 90 درصد جمعیت 14 میلیونی زیمبابوه بیکارند و از آنجا که بسیاری از زیمبابوه ای ها در بخش غیررسمی کار می کنند، آمار بیکاری دقیق نیست.


رویترز در ادامه نوشت: 'رابرت موگابه' رئیس جمهوری 92 ساله زیمبابوه در بحبوجه بحران اقتصادی ادامه دار این کشور با اعتراضات مردم مواجه است. پلیس در دو ماه گذشته بیش از یکصد تن را در جریان اعتراضات مردم به تنگنای اقتصادی در سراسر این کشور بازداشت کرد. 

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :