موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/9208 :کد

0

معاملات آتی ارز در بورس کالا، آرامش اقتصادی را به دنبال دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۸
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -معاملات آتی ارز در بورس کالا، آرامش اقتصادی را به دنبال دارد

راه اندازی قراردادهای آتی ارز برای پوشش ریسک نوسانات قیمت از طریق ابزارهای مالی موجود در بورس کالای ایران برای اقتصاد کشور مفید است.

راه اندازی قراردادهای آتی ارز برای پوشش ریسک نوسانات قیمت از طریق ابزارهای مالی موجود در بورس کالای ایران برای اقتصاد کشور مفید است.
به گزارش تحلیل ایران، عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان مطلب فوق و با اشاره به دلواپسی‌هایی پیرامون فساد، سفته‌بازی و رانت عده ای خاص در بازار ارز گفت: زمانی که حرف از معاملات آتی ارز آن هم در بورس کالای ایران مطرح می شود، این دلواپسی‌ها جای خود را به امنیت فکری و شفافیت قیمتی می دهد.
 
وی افزود: در بازاری که نوسان زیادی باشد آن هم برای ارز، یک عده سود می کنند و یک عده ضرر، اما راه اندازی آتی ارز موجب خواهد شد تا دلالانی که از آشفته بازارها سوءاستفاده می کنند و به امید کسب سودهای آنی به خرید و فروش ارز می پردازند از این بازار خارج شوند.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اگربرای کنترل التهابات بازار ارز از بازاری شفاف کمک بگیریم، دیگر نگران آشفتگی این بازار نخواهیم بود.
 
وی به مزیت معاملات آتی ارز اشاره کرد و اظهار داشت:با راه‌اندازی معاملات آتی ارز، اولا قیمت واقعی ارز کشف می‌شود و ثانیا از رانت اختلاف نرخ بازار آزاد و مرجع ارز جلوگیری می‌شود.
 
یوسفیان در پایان در رابطه با آشفتگی بازار ارز گفت: بحران‌های بین‌المللی و تحریم‌ها به نوعی بر بخش‌های مختلف اقتصادی تأثیر‌گذار بوده است، اما چند عامل تأثیر‌گذار در نوسانات ارزی وجود دارد که به موقع و درست تصمیم نگرفتن از سوی متولیان ارزی کشور و عدم ثبات در تصمیمات اتخاذ شده، ازجمله عوامل تأثیر‌گذار بر التهابات و بهم‌ریختگی بازار ارز است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 
 
                               

بورس     ارز     بودجه     بازار ارز        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :