موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/92099 :کد

0

برنامه وزارت نفت برای صادرات گاز

  جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۷
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -برنامه وزارت نفت برای صادرات گاز

وزیرنفت درخصوص برنامه وزارت نفت برای صادرات گاز به اروپا گفت:در انتقال گاز به اروپا بیشتر بر روی صادرات گاز به صورت LNG تمرکز می شود.

 وزیرنفت درخصوص برنامه وزارت نفت برای صادرات گاز به اروپا گفت:در انتقال گاز به اروپا بیشتر بر روی صادرات گاز به صورت LNG تمرکز می شود.

 

 به گزارش تحلیل ایران، وزیر نفت درخصوص برنامه وزارت نفت برای صادرات گاز به اروپا گفت:در انتقال گاز به اروپا بیشتر بر روی صادرات گاز به صورت LNG تمرکز شده و برنامه ریزی ها دراین راستا انجام خواهد شد.

 

وی درخصوص تدابیر وزارت نفت برای تامین خوراک پتروشیمی ها افزود: مهم ترین مسئله برای تامین خوراک پتروشیمی ها و حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی این است که تولیدکنندگان برای فروش محصول به صنایع داخلی باید مالیات پرداخت کنند، اما در صادرات، مالیاتی به آنها تعلق نمی گیرد و درحال حاضر صادرات مالیات نداشته و آنچه که به صنایع داخلی فروخته می شود، مالیات دارد.

 

زیرنفت تصریح کرد: به دلیل پرداخت مالیات تولیدکنندگان خوراک در فروش به داخلی ها، شرکت های تولیدکننده مایل نیستند خوراک را به پتروشیمی های داخلی بفروشند، به طورمثال اگر 100 میلیارد تومان سود کسب کند،با صادرات مبلغی از سود آنها کسر نمی شود، اما در فعالیت با داخلی ها باید مالیات بپردازند، بنابراین مایل نبوده خوراک به داخلی ها بفروشند و اقدام به صادرات می کنند .


منبع: مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :