موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92194 :کد

0

اوباما اگر ترامپ پیروز شود از امریکا میروم !!

  جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۰
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -اوباما اگر ترامپ پیروز شود از امریکا میروم !!

باراک اوباما اعلام کرد در صورت پیروزی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری، از آمریکا فرار خواهد کرد.

باراک اوباما اعلام کرد در صورت پیروزی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری، از آمریکا فرار خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با روزنامه آمریکایی "World News Politics"، گفت: موضوع هجرت از آمریکا در صورت پیروزی ترامپ، را با جدیت تمام با همسرم میشل و دخترانم در میان گذاشته ام.


وی افزود: در خصوص موضوع مهاجرت نیز با "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا بحث و گفت وگو کردم.


اوباما در حالی این موضوع را مطرح می کند که در صورت خروج از آمریکا، نخستین رئیس جمهور آمریکایی خواهد بود که کشورش را ترک می کند.


وی دربارۀ احتمال به قدرت رسیدن ترامپ و پیروزی در انتخابات از این موضوع ابراز تاسف کرد و گفت که خانواده اش ترجیح می داد که تا پایان تحصیلات دبیرستانِ دخترش ساشا، در آمریکا بمانند، اما اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، بدون هرگونه معطلی، از آمریکا خواهند رفت.


اما آن چه در صحبت های باراک اوباما بیش از پیش جلب نظر می کند آن است که خروج وی از آمریکا، تنها مشروط به پیروزی ترامپ در انتخابات نیست، زیرا وی تاکید کرد: علت قصد من و خانواده ام برای هجرت از آمریکا آن است که برای یک سیاه پوست، زندگی در کانادا، امن تر از زندگی در ایالات متحدۀ آمریکاست.


گفتنی است که باراک اوباما، نخستین و تنها رئیس جمهور سیاه پوست آمریکاست.منبع: العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :