موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92209 :کد

0

روسیه:از اجرای شدن آتش بس ۴۸ ساعته در حلب خبر داد

  شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -روسیه:از اجرای شدن آتش بس ۴۸ ساعته در حلب خبر داد

همزمان با ادامه عملیات ضد تروریستی نظامیان سوری و بمب افکن های روسیه در استان حلب برای پاکسازی منطقه از تروریست ها بویژه اعضای جبهه النصره و داعش، مسکو اعلام کرد.

همزمان با ادامه عملیات ضد تروریستی نظامیان سوری و بمب افکن های روسیه در استان حلب برای پاکسازی منطقه از تروریست ها بویژه اعضای جبهه النصره و داعش، مسکو اعلام کرد: در روزهای آینده آتش بس 48 ساعته در حلب اجرا خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران روسیه از 10 روز پیش برای تخلیه مردم از منطقه درگیری ها در حلب روزانه از ساعت 10 تا 13 به وقت محلی آتش بس اعلام کرده است تا غیرنظامیان از هفت گذرگاه امن و همچنین تروریست ها با تحویل سلاح از یک گذرگاه ویژه خارج شوند.


ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز شنبه بدون تعیین زمان دقیق اجرای آتش بس گفت: از دوشنبه آینده تا پایان هفته درگیری ها برای دو روز که زمان آن بعدا اعلام خواهد شد، متوقف می شود تا کمک های انساندوستانه از جمله مواد غذایی و خدمات بهداشتی و درمانی به ساکنان حلب انتقال یابد.


بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، وی افزود: محموله کمک ها به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی و همچنین ساکنان محدوده تسلط تروریست ها ارسال خواهد شد.


کوناشنکوف همچنین تاکید کرد که در مدت برقراری آتش بس، اقدام های لازم برای بهبود تاسیسات حیاتی از جمله آبرسانی در شهر حلب انجام می گیرد.


ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل هفته گذشته گفته بود: آتش بس کنونی برای انتقال کمک های انسانی به حلب هر چند ناکافی است، ولی از نبود توافق در این زمینه بهتر است.


وی افزوده بود: سازمان ملل زمان 48 ساعت آتش بس هفتگی را برای بارگیری، انتقال و تخلیه محموله ها لازم دارد که این موضوع مربوط به کامیون های حامل محموله ها است.


استفان دی میستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز پیش از این خواستار زمان بیشتری برای برقراری آتش بس شده بود.


سازمان ملل، اتحادیه اروپا و کشورهای حامی تروریسم ضد سوری بویژه آمریکا در زمان تسلط کامل و چند ساله گروه های تروریستی بر حلب، هیچ اقدام گسترده ای را برای امداد رسانی به این منطقه یا مخالفت با اقدام تروریست ها برای استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی انجام ندادند، ولی با آغاز عملیات آزاد سازی در پوشش مسائل انسانی و احتمال بروز فاجعه، خواستار توقف عملیات سرکوب تروریست ها شدند که با مخالفت مسکو و دمشق مواجه شد.


بیش از پنج سال قبل آمریکا در راس گروهی از کشورهای غربی عربی، تندروترین تروریست ها از کشورهای مختلف جهان حتی اروپایی را با حمایت های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی سازمان داد و برای جنگ شهرها به سوریه گسیل کرد که مرگ ده ها هزار نفر بویژه زنان و کودکان، آوارگی میلیون ها تن و نابودی تقریبا تمامی زیرساخت ها این کشور را در پی داشته است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :