موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/92214 :کد

0

ارتش عراق از اهالی القیاره خواست منطقه را ترک کنند

  شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۸
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -ارتش عراق از اهالی القیاره خواست منطقه را ترک کنند

ارتش عراقدر جنوب موصل ، از اهالی این بخش درخواست کرده است که به سرعت منطقه را ترک کرده و به اماکن امن از پیش تعیین شده بروند.

ارتش عراق عصر جمعه اعلام کرد که با توجه به نزدیک بودن عملیات نهایی و حمله نیروهایش به مرکز بخش راهبردی القیاره در جنوب موصل ، از اهالی این بخش درخواست کرده است که به سرعت منطقه را ترک کرده و به اماکن امن از پیش تعیین شده بروند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرده است که ارتش عراق از طریق یک ایستگاه رادیویی ویژه خطاب به اهالی القیاره هشدار داده است که برای جلوگیری از آسیب و صدمه دیدن به سرعت ناحیه القیاره را به جانب دو نقطه ، روستای التینه و مجتمع مسکونی در حومه بخش القیاره ترک کنند.


این اطلاعیه تاکید کرده است که حمله به مرکز بخش القیاره ، بسیار نزدیک است و هر لحظه احتمال یورش برای سرکوب نهایی گروه تروریستی داعش در این بخش وجود دارد.


نیروهای ارتش عراق که از دیروز عملیات ورود به بخش القیاره را آغاز کرده اند، هم اکنون در 500 متری مرکز القیاره مستقر شده اند.


وزارت دفاع همچنین اعلام کرد که در اماکن تعیین شده برای اهالی، علاوه بر وجود امنیت ، امکانات لازم در نظر گرفته شده است.


پایگاه القیاره در حومه این بخش نیز ماه گذشته از کنترل گروه تروریستی داعش خارج شده است.


با آزادی القیاره و تامین محور مواصلاتی این منطقه به سمت شمال، نیروهای عراقی در جاده اصلی موصل مرکز استان نینوا قرار خواهند گرفت.منبع:خبرگزاری ایرنا

                               

ارتش عراق     هشدار     عملیات     موصل     تخلیه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :