موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست انرژی

a/9223 :کد

0

آب تهران سالم از آب درآمد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۳۸۶   
 تحلیل ایران -آب تهران سالم از آب درآمد

وضعیت کیفی آب در آزمایشگاههای وزارت نیرو و دانشگاه علوم پزشکی به صورت مشترک و مستقل دائم در حال رصد است. وضعیت آب بیشتر نقاط تهران مطلوب است و مردم با خیالت راحت آب مصرف کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت کیفی آب در آزمایشگاههای وزارت نیرو و دانشگاه علوم پزشکی به صورت مشترک و مستقل دائم در حال رصد است. وضعیت آب بیشتر نقاط تهران مطلوب است و مردم با خیالت راحت آب مصرف کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، علی اکبر سیاری با اشاره به اینکه وزارتخانه های بهداشت و نیرو با تبادل اطلاعات وضعیت کیفی آب را کنترل می کنند افزود: در استانداردهای آب؛ نیترات ، کلر ، میکروب و فلزات سنگین بررسی که در اکثر مناطق تهران این موارد وضعیت بررسی می شود که هیچ یک از این موارد بجز نیترات در آب تهران وجود ندارد و نیترات هم در حد استاندارد است.
وی با اشاره به وضعیت بهتر آب در سال جاری نسبت به سال گذشته تصریح کرد: ما برای کیفیت آب به وزارت نیرو هشدار می دهیم اما در هر صورت وزارت نیرو در شرایط سختی آب با کیفیت برای شهر بزرگی مانند تهران تأمین می کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: آبهای زیرزمینی به دلیل وجود نیترات مشکل آفرین هستند که با راه اندازی پروژه قمر بنی هاشم (ع) با احداث 148 کیلومتر لوله کشی در اطراف تهران این مشکل نیز برطرف می شود.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :