موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/92233 :کد

0

بازار جهانی گوشی‌های هوشمند فرمانروایی ۸۶.۲ درصدی اندروید

  شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۷
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -بازار جهانی گوشی‌های هوشمند فرمانروایی ۸۶.۲ درصدی اندروید

فرمانروایی ۸۶.۲ درصدی اندروید بر بازار جهانی گوشی‌های هوشمند

مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه ترین گزارش خود به یکه تازی سیستم عامل اندروید بر بازار گوشی های هوشمند اشاره و عنوان کرد که این پلتفرم توانست  86.2 درصد از سهم بازار را در سه ماهه دوم سال 2016میلادی از آن خود کند.

 

به گزارش تحلیل ایران بر اساس این گزارش، اندروید نه تنها توانست سلطه خود را در اسمارت فون های میان رده و پایین رده ادامه دهد، بلکه این فرمانروایی را به گوشی های بالارده و پرچمدار نیز کشاند و افزایشی 6.5 درصدی را در این بازه زمانی تجربه کرد.

گارتنر به نقش پررنگ گوشی هایی همچون گلکسی اس 7 و برخی پرچمداران شرکت های چینی از قبیل هواوی و اوپو اشاره و عنوان کرد که شرکت های سامسونگ، هواوی و اوپو توانستند به ترتیب با سهم 22.3، 8.9 و 5.4 درصدی از بازار گوشی های هوشمند اندرویدی، بیشترین تاثیر را در افزایش سهم این سیستم عامل نسبت به سایر پلتفرم ها داشته باشند.

در خصوص عملکرد سایر پلتفرم ها نیز باید بگوییم که سهم سیستم عامل iOS در بازار گوشی های هوشمند با کاهشی تقریباً 2 درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، از 14.6 درصد به 12.9 درصد رسید.


همچنین، فروش گوشی های آیفون اپل نیز با کاهشی 7.7 درصدی در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال قبل همراه بود که همین امر، کاهش درآمدهای این شرکت در سه ماهه دوم را به دنبال داشته است. ناگفته نماند که علی رغم بی میلی کشورهای بزرگ جهان برای خرید آیفون، گوشی های اپل در کشورهای اروپای شرقی و آفریقایی با استقبال قابل توجهی همراه بودند و رشدی 95 درصدی را تجربه کردند.

و در پایان باید گفت که بر اساس این گزارش، میزان فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه منتهی به ماه ژوئن با ثبت فروش بیش از 344 میلیون دستگاه، افزایشی 4.3 درصدی را تجربه کرد که در این بین، سه شرکت اوپو، سامسونگ و هواوی با تصاحب 54 درصد از این میزان فروش، بیشترین نقش را بر تداوم سلطه اندروید ایفا کردند.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :