موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92240 :کد

0

الازهر برای همکاری با واتیکان تاکید کرد

  شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۵۱
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -الازهر برای همکاری با واتیکان تاکید کرد

الازهر بر عزم خود برای برگزاری همایش بین المللی صلح با همکاری و هماهنگی واتیکان تاکید کرد.

الازهر بر عزم خود برای برگزاری همایش بین المللی صلح با همکاری و هماهنگی واتیکان تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، عباس شومان نماینده الازهر طی سخنانی در نخستین هم اندیشی بین المللی جوانان مسلمان و مسیحی در قاهره با بیان این مطلب افزود: دیدار اخیر شیخ الازهر با پاپ فرانسیس و از سرگیری گفت وگو ها با واتیکان برخاسته از ایمان به این واقعیت بود که اختلاف ادیان بین ابنای بشر دیگر مشکل به شمار نمی آید.


وی گفت: با تمام توان و جدیت برای برگزاری همایش مشترک صلح با همکاری الازهر و واتیکان مشغول فعالیت هستیم و الازهر با جدیت درحال برقراری ارتباط با چهره های شاخص عالم مسیحیت در داخل و خارج از مصر است و به نوبه خود هراقدامی را که منجر به ایجاد بغض و کینه و عدوات بین مسلمانان و مسیحیان می شود؛ رد می کند.


نماینده الازهر درخصوص نشست نخستین هم اندیشی بین المللی جوانان مسلمان و مسیحی افزود: این هم اندیشی با همکاری شورای کلیساهای جهانی برگزار شده است .


وی ادامه داد: بسیار مهم است که جوانان پیرو این دو دیانت به بررسی مشکلات موجود و شکست دیوار ترس از یکدیگر اقدام کنند زیرا این ترس نتیجه تبلیغات کسانی است که آگاهی درستی از ادیان ندارند.


به گزارش آناتولی نخستین هم اندیشی بین المللی جوانان مسلمان و مسیحی با حضور 40 دختر و پسر جوان کمتر از سی سال؛ از 15 کشور مختلف اروپایی ؛افریقایی و خاورمیانه برگزار شده است.


این هم اندیشی به مدت سه روز در قاهره درحال برگزاری است و طی آن کارگاه هایی با محورهای دین و تاثیر آن در عمل سیاسی ؛چگونگی مقابله با رویکرد افراط گرایانه دینی در سطوح منطقه ای و بین المللی برگزار می شود.


احمد الطیب شیخ الازهر در 23 می (سوم خرداد ) سال جاری پس از سال ها قطع روابط با واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار وگفت وگو کرد.

 

منبع:ایرنا

                               

الازهر     مصر     واتیکان     پوتین     قاهره    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :