موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضائیه

a/92308 :کد

0

بورسیه ها و اقدامات انجام شده در مجلس و وزارت علوم

  شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۶
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -بورسیه ها و اقدامات انجام شده در مجلس و وزارت علوم

سازمان بازرسی کل کشور با ارسال جوابیه ای بخشی از صحبت های محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

سازمان بازرسی کل کشور با ارسال جوابیه ای بخشی از صحبت های محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.


به گزارش تحلیل ایران، محمود صادقی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در گفتگویی با خبرگزاری برنا پیرامون بحث بورسیه ها و اقدامات انجام شده در مجلس و وزارت علوم صحبت هایی کرد( متن کامل این گفتگو را می توانید اینجا بخوانید)  وی در بخشی از این گفتگو مدعی شده بود : "مامور سازمان بازرسی نیز که خود مسئول بررسی پرونده بود را بورس کرده بودند این موضوع را علی رغم داشتن اسناد و مدارک دنبال کردیم اما نتیجه ای نگرفتیم".


سازمان بازرسی کل کشور در واکنش به این ادعاها، با ارسال جوابیه ای آن بخش از صحبت های محمود صادقی که در خصوص این سازمان بود را تکذیب کرد.


متن کامل جوابیه سازمان بازرسی کل کشور به این شرح است:


مدیر مسئول محترم خبرگزاری برنا

با سلام و احترام

نظر به انتشار سخنان آقای محمود صادقی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی با کد خبر 439816 مورخ 1395.05.12 آن رسانه، مبنی بر اینکه مأمور سازمان بازرسی نیز که خود مسئول پرونده بودند را بورس کرده بودند... اعلام می دارد اظهارات ایشان نادرست بوده و ضمن تکذیب این سخنان جهت تنویر افکار عمومی موارد ذیل متذکر می گردد:

1-بررسی در مورد بورس دکترا توسط هیأت بازرسی و با تصدی سربازرس مربوط در حوزه بازرسی امور آموزشی و پژوهشی این سازمان انجام شده نه توسط یک نفر و هیأت مزبور گزارش جامع خود را در این خصوص ارایه نموده است.

2-یک نفر از اعضای هیأت بازرسی به رغم پذیرفته شدن در بورس در هیچ دانشگاهی ثبت نام ننموده و از امکان بورسیه شدن استفاده نکرده است.

3-فی نفسه بورسیه شدن افراد واجد صلاحیت به معنی اقدام خلاف یا نقض مقررات نمی باشد.

لذا ضرورت دارد طبق ماده 23 قانون مطبوعات مراتب در همان ستون در آن رسانه به اطلاع عموم رسانده شود.

 

محمدحسین صیرفی نفیس

دبیر شورای اطلاع رسانی و معاون دفتر ریاست، روابط عمومی و همکاری های بین المللی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :